ПОРТНОВ “НАПЛАГІАТИВ” СВОЮ ДИСЕРТАЦІЮ, – НАРДЕП ІННА СОВСУН

Минулого тижня Комітет Етики Національного агентства забезпечення якості вищої освіти прийняв кілька знакових рішень:

Так, Комітет підтвердив наявність плагіату у Андрія Портнова (дисертація на здобуття ступеня доктора наук ««Становлення і розвиток конституційного судочинства в Україні: теоретичні та практичні проблеми», захищена у 2009 році), а також підтвердив ще два плагіати у Катерини Кириленко та у декана юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Івана Гриценка, пише на своїй сторінці у Фейсбук нардепка від “Голосу” Інна Совсун.

Це не означає, що їх позбавлять наукових ступенів, адже поки що цього не достатньо. Наразі є тільки рішення Комітету етики НАЗЯВО, далі – має бути рішення НАЗЯВО, додає Совсун пояснюючи процедуру.

НАЗЯВО не має повноважень самостійно скасувати прийняте рішення, тому що ступінь присуджувався іншим органом – Міністерством освіти і науки України. Тому НАЗЯВО може лише встановити факт плагіату і спрямувати це рішення в Міносвіти. І вже там має прийматись рішення про скасування наукового ступеня.

І тут є складність, бо для цього треба порядок позбавлення наукових ступенів, який має затвердити Кабмін. Норму про позбавлення наукового ступеня за плагіат було вилучене з відповідної постанови Кабміну за Гриневич. І ця помилка досі не виправлена. Проте сподіваюсь, що ближнім часом відповідний порядок таки буде прийнятий. І тоді плагіаторів буде позбавлено наукових ступенів.