Понад 50 млн грн збитків держбюджету – Нацполіція викрила злочинну схему імпорту авіаційного палива для реактивних двигунів

Викрили злочинну схему та причетних до її організації осіб слідчі Головного слідчого управління та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Серед учасників схеми – комерційні структури, службові особи митної служби та банківських установ.


Щоб ввезти на територію України таке пальне за заниженою ставкою акцизного податку, використовувалися підроблені векселі із відповідним цільовим призначенням. Однак фактично із нього виготовляли дизельне паливо для подальшої реалізації в Україні.

Також було встановлено, що ряд суб’єктів господарювання у змові зі службовими особами митної служби ввозили на територію України авіаційне паливо для реактивних двигунів за заниженою у 10 разів ставкою акцизного податку.

Для отримання знижки комерційні структури за сприяння службових осіб банківських установ підробляли та надалі використовували завідомо підроблені векселі, оплата за якими нібито гарантована банківськими установами. Ці документи надавалися до податкових органів та виступали гарантією того, що паливо використовується саме для реактивних двигунів.

Аби підтвердити факт цільового використання авіаційного палива, учасники схеми проводили безтоварні фіктивні операції. Тобто складалися документи про фіктивну реалізацію палива підприємствам реального сектору економіки, зокрема і державним. Проте фактично вказане паливо використовувалося для виготовлення дизпалива та реалізації його на території України.

Сьогодні, 12 серпня, поліцейські проводять слідчі дії на території шести областей. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, здійснює Офіс Генерального прокурора.

За зловживання службовим становищем службовими особами може загрожувати до 6-ти років позбавлення волі.