Помер онук Івана Франка

Він був вченим-інженером, дипломатом, громадським діячем та кандидатом технічних наук, - повідомляє Міжнародний Фонд Івана Франка

Колектив Міжнародного фонду Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті засновника та голови правління Фонду. Світла пам’ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися.Ми не в змозі змінити обставини. Лише просимо Бога дати сил перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство небесне, – повідомлено на сторінці фонду.

Роланд Франко народився 28 березня у 1932 році. Він був українським вченим-інженером, дипломатом, громадським діячем та популяризатором творчості свого діда, Івана Франка. Окрім цього він був головою правління Міжнародного фонду Івана Франка.

У 1993–1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі, був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії.

Завдяки клопотанням Роланда Франка у 1996 році Україна безплатно отримала від Великої Британії науково-дослідну станцію “Академік Вернадський” в Антарктиці. Після цього, коли перша експедиція української команди прибула на станцію, вони охрестили Роланда Франка “хрещеним батьком української антарктичної станції”.