Польський міністр підтримав фермерів: хоче квот і не виключає блокади імпорту з України

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський заявив, що протести фермерів проти напливу товарів з України є виправданими.

Про це заявив Чеслав Секерський в ефірі “Польського радіо“, цитує Кий-Інформ.

“У фермерів є законні побоювання, очікування, вимоги обмежити надмірний приплив товарів з України, а також з інших неєвропейських ринків на територію ЄС, зокрема до Польщі.

Польща та інші прикордонні країни найбільше постраждали від рішення ЄС лібералізувати торгівлю, відкрити ЄС для притоку товарів з України, без мит, без квот. Це мала бути форма допомоги Україні. Ми розуміємо допомогу, поляки надали її дуже багато і від щирого серця (…) 

Ми ведемо двосторонні переговори з Україною про те, що ми хочемо встановити певні квоти, обсяги, які ми будемо контролювати. Якщо певного товару буде забагато, то буде блокада”, – заявив Секерський .

а думку Секерського, протести польських, французьких і німецьких фермерів “були дуже корисними для тиску на ЄК” (Єврокомісію) – і “це прийнятні форми протесту”. 

Він не хоче обмежувати права фермерів, право на протест, на опозицію.

“Ми провели зустріч з представниками всіх профспілок і фермерських організацій, з фермерським самоврядуванням, щоб ці протести були найменш обтяжливими для громадян, але мали інформативне повідомлення про те, чому вони протестують. Це пов’язано з їхньою складною економічною ситуацією”, – зазначив міністр.

Польський політик заявив, що у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту, як у випадку з зерновими.

Він не виключив, що “це буде потрібно по цукру, м’ясу птиці”.

Пряма мова: “Ми це аналізуємо. Ми будемо вносити пропозиції до ЄК, але ми також хочемо встановити це у відносинах з Україною. 

Ми будемо вести переговори однозначно до кінця, тому що правота на боці фермерів і Мінагрополітики, яке має схожу з фермерами позицію”.