Польща відмовилася підтримати протест Угорщини щодо українського Закона «Про освіту»

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський відмовив голові МЗС Угорщини Петеру Сійярто у підписанні листа Україні щодо закону «Про освіту».

За словами міністра, позиція Польщі щодо нового українського закону про освіту відрізняється від Угорщини, яка висловила намір виступати проти подальшої інтеграції України з ЄС.

«Я не буду це засуджувати, тому що це двостороння справа між Угорщиною та Україною. Однак, я не буду політизувати цю проблему, з огляду на труднощі України через російську агресію. Я переконаний, що цю ситуацію можна вирішити мирним, менш емоційним способом», – сказав Ващиковський.

Глава зовнішньополітичного відомства Польщі відзначив, що польська меншина має лише кілька двомовних шкіл в Україні. Тому, за його словами, польська влада не вважає цей закон великою проблемою і не долучатиметься до емоційних заяв Сійярто.

«Але я розумію ситуацію, яка склалася для угорців: вони проживають на більшій території, і мають більше шкіл, де угорська слугує основною мовою. Але чесно кажучи, це для мене звучить неприродно, тому що люди, які живуть в Україні, повинні розуміти обидві мови», – наголосив міністр.