Полковник Мамка вказав у декларації 5 млн грн не маючи джерел доходів

Мамка “еталонний зразок” офіцера МВС часів Кучми-Януковича. Розпочав свою кар’єру у структурах МВС ще у 1994 році як звичайний патрульний постової служби міліції. У 2000 році Мамка дослужився до оперативного слідчого відділу розслідування злочинів у сфері економіки Харківського РУ ГУМВС України в м. Києвi й вже надалі будував свою кар’єру розслідуючи економічні злочини.

Про це йдеться у розслідуванні Центру медіарозслідувань “Булава” Як полковник Мамка з фронту тікав.

“Слідак сім’ї” Януковича

Григорій Мамка “еталонний зразок” офіцера МВС часів Кучми-Януковича. Розпочав свою кар’єру у структурах МВС ще у 1994 році як звичайний патрульний постової служби міліції. У 2000 році Мамка дослужився до оперативного слідчого відділу розслідування злочинів у сфері економіки Харківського РУ ГУМВС України в м. Києвi й вже надалі будував свою кар’єру розслідуючи економічні злочини.

Проте, стрімке кар’єрне зростання Григорія припало на період президентства Януковича. У званні полковника, в  2013 році отримує посаду заступника начальника слідчого управління ГУМВС України в Київськiй областi. Перебуваючи на посаді заступника начальника слідчого управління ГУМВС України в Київськiй областi, Мамка працював з одіозними міліцейськими високопосадовцями з оточення Януковича. Зокрема, керівником Мамки був заступник міністра МВС Віталія Захарченка Василь Фаринник, а колегою “по цеху” – керівник Департаменту карного розшуку МВС Василь Паскаль.

Фото: Григорій Мамка

Василь Паскаль, був наближений до міністра МВС часів Януковича Віталія Захарченка і, як писали ЗМІ, під час Революції Гідності мав забезпечувати контроль за організацією та здійсненням оперативного супроводу досудового розслідування в межах кримінального провадження щодо учасників Євромайдану. В свою чергу, Василь Фаринник відповідав за “кришування” і супровід бізнесу олігарха Сергія Курченка і Олександра Януковича. 

Тож не дивно, що Григорій Мамка вже після Євромайдану, всіляко намагався саботувати справи проти найближчого оточення Януковича. Зокрема, як писали ЗМІ, перебуваючи на посаді заступника начальника ГСУ МВС України, Мамка прийняв рішення розпустити слідчі групи, які займалися розслідуванням діянь посадових осіб Укрсоцбанку (UniCredit) Сергія Курченка та Бориса Тимонькіна щодо легалізації коштів та використанні банку у фінансуванні сепаратизму на Південному Сході України.

Григорій Мамка особливо не переймався пошуками вбивць Героїв Небесної Сотні, але завзято переслідував активістів, зокрема відому Тетяну Чорновол, яку він хотів звинуватити в навмисному вбивстві.

З початком реформи МВС, Мамка, як десятки інших працівників МВС часів Януковича, змушений був проходити переатестацію, аби лишитися в органах, але атестацію провалив. Втім, у 2016 році Григорію Мамці вдалося через Окружний адміністративний суд Києва оскаржити своє звільнення з Національної поліції та поновитися на посаді. Але служити у столиці йому не довелося. Тодішня глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе своїм наказом перевела Григорія Мамку служити до Авдіївки в зону АТО.

Григорій Мамка не хотів захищати Україну і міліцейський полковник провів на службі в АТО  аж один день. Зробив кілька фоточок з автоматом в руках і, як кажуть, “зліг в больнічку” – пішов на лікарняний. 

Фото: Григорій Мамка у Авдіївці 

“Хворий” полковник знову через суд оскаржив наказ Деканоїдзе про переведення на фронт. Проте Григорій Мамка не поцурався оформити собі посвідчення учасника бойових дій.

Розуміючи, що постмайданна влада йому не дозволить працювати в системі МВС. Мамка залишив службу, написавши заяву за власним бажанням, а в 2017 році засновує Адвокатське об’єднання “Мамка та партнери”. В тому ж 2017 році, відставний полковник робив спроби влаштуватися до ДБР. 

Юридичним бізнесом колишній слідчий займався не довго. Відіграли свою роль давні зв’язки з оточенням Януковича і у 2019 році Григорій Мамка обирається до парламенту від медведчуківської партії «Опозиційна платформа – За життя». 

Мамка і “спадок” Войцехівського

Григорій Мамка в останніх двох своїх деклараціях вказує про оренду земельної ділянки та будинку площею 178,9 квадратні метри в селі Красне Перше під Обуховом по вулиці Шевченка. Власником цієї землі та будинку є бізнес-партнер дружини нардепа Павленко Павло. Григорій вказує оренду лише одного будинку, хоч на території маєтку розташовано кілька будівель і окремий ставочок. Та жодної інформації Григорій Мамка у своїх деклараціях про ціну, яку він сплачує за оренду такої власності не надає. Хоча, відповідно до ринкових пропозицій, оренда недобудови у селі Красне Перше становить  2 тисячі доларів на місяць.

Фото: Будинок в селі Красне Перше

Родина народного депутата від ОПЗЖ взагалі перетворила великий ставок на річці Красна у власне внутрішнє озеро. Майже всі землі, які вільні від селянських городів вже перебувають у власності дружини Григорія Мамки та її бізнес-партнера Павленка.

Зокрема, Наталя Мамка у 2013 році стала власницею відразу трьох ділянок на узбережжі ставка. Ділянка розміром в 1,99 гектара була надана Наталі для ведення особистого сільгоспвиробництва, а ще дві ділянки, розміром по 0,99 гектара кожна, надано їй для садівництва. Сад на цих гектарах так і не зацвів, натомість виникло кілька будиночків і господарських будівель для розміщення охочих відпочити за риболовлею.

Ще одна ділянка узбережжя розміром 0,99 гектара, яка розміщена між землями Наталі, належить Павлу Павленку.

Фото: земля Мамки і Павленка навколо озера

Саме в селі Красне Перше знаходиться кілька об’єктів власності скандального столичного забудовника Анатолія Войцехівського. Більше того, на території села зареєстроване аграрне виробництво Войцехівського ТОВ “Агропромислове підприємство “Красне” по розведенню свиней. А на іншому кінці ставка, який уподобала родина Мамки, розкинувся величезний готельно-ресторанний комплекс “Натураліст”. За описом цей комплекс має свої конюшні і п’ять зариблених озер. Нині цей комплекс у підвішеному стані, адже Войцехівський “у бігах” і заочно арештований.

Фото: Наталя Мамка

Так чомусь співпало, що у самий розпал шахрайської діяльності Войцехівського, у селі Красне Перше, яке стало заміською вотчиною забудовника, Григорій Мамка отримав чимало земельних наділів.

На той час у 2013 році Григорій Мамка обіймав посаду заступника начальника управління розслідування тяжких злочинів у сферi господарської дiяльностi Головного слідчого управління МВС України. А у 2013-2014 роках Мамка був заступником начальника Слідчого управління ГУМВС України в Київськiй областi.

Як повідомляли ЗМІ, Войцехівський, у селі Красне Перше, був власником майже всієї вулиці Шевченка, і саме на цій вулиці родина Мамки отримала значні земельні ділянки і будинки. На самого народного депутата у селі нічого не записано. У власності дружини три земельні ділянки майже в 4 гектари. Мати дружини має будинок, 25 соток землі та 3,11 гектара паю, який вона здає в оренду. 

Чому і як родина нардепа Мамки отримала стільки нерухомості в селі, мають дати відповідь правоохоронці, однак, сам Анатолій Войцехівський скаржився на тиск і здирство Григорія Мамки.

“Они сделали решение Печерского суда о том, чтобы забрать стройки, технику, наложить арест и так далее… Это МВД сделало. Есть такой Мамка Григорий Николаевич, замначальника следственного управления. Что-то хочет: или денег, или другого чего…”, – скаржився Войцехівський у 2015 році. Мабуть Григорій Мамка свого домігся?

Оренда за дарма

Також Григорій вказує, що орендує новенький автомобіль MERCEDES-BENZ  E220D 2019 року випуску і AUDI  Q7 2016 року випуску, але знову немає жодної інформації в скільки це йому обходиться. Григорій вніс зміни до декларації за 2021 рік, з яких виходить, що MERCEDES-BENZ він викупив за 900 тисяч гривень у орендодавця Миколи Козюри.

За даними аналітичної системи youcontrol в Україні є лише один підприємець, ім’я і прізвище якого повністю збігаються з власником автомобіля. Дійсно за Миколою Козюрою зареєстровано MERCEDES-BENZ, але не E220D, а GLS400, що значно дорожчий за попередню модель. Але навіть ринкова вартість MERCEDES-BENZ  E220D на сьогодні складає 1 мільйон 400 тисяч гривень.

Виникають підозри щодо правдивості внесеної Григорієм Мамкою інформації про оренду автомобіля AUDI Q7 2016 року випуску. За версією народного депутата, власником авто є Людмила Загорулько. Однак аналітична система youcontrol не містить інформації про підприємницьку діяльність Людмили. А подібний автомобіль на ринку коштує понад 30 тисяч доларів.

Як народний депутат, Мамка має приміщення під “громадську приймальню” орендовану у “Київміськбуді”, однак, традиційно, вартість оренди не вказується. 

Мамчині “сльози”

Попри постійні звинувачення журналістів у причетності Григорія Мамки до рейдерських захоплень і рекету підприємців, офіційно нардеп декларує мізерні статки. Мамка подав першу електронну декларацію лише після звільнення з МВС у 2016 році і до цього документу не вніс ні дружини, ні власних дітей.

З нерухомості мав лише квартиру у 72 квадрати, отриману 2004 року, та земельну ділянку в 15 соток під Києвом. Жодного рухомого транспорту не вказав. А всі доходи разом з зарплатою і пенсією склали 423 тисячі 400 гривень. Всі свої збереження Григорій тримав готівкою – 150 тисяч гривень, 5 тисяч доларів і 1 тисячу грузинських ларі. Та вказав борг розміром понад 113 тисяч гривень.

Григорій Мамка після скандалів зі звільненнями і відновленнями в поліції 2017 року претендував на директора територіального управління ДБР у Києві. Подаючи декларацію як претендент, він вказав ті ж самі квартиру і земельні ділянки. Знову не вніс до декларації власних дружину і дітей. Доходи Мамки 2017 складалися з пенсії, зарплати та гонорарів і становили сукупно 229 тисяч 576 гривень. 

Григорій не  вказав жодного доходу від підприємницької діяльності, хоч він на той час вже був засновником Адвокатського об’єднання “Мамка та партнери”. Побільшало і готівкових коштів  – 200 тисяч гривень та 15 тисяч доларів. Також з’явився рахунок у банку розміром 49 тисяч гривень.

Розлучена дружина і “мавпа” на будинку

Ставши народним депутатом, Григорій Мамка згадав про своїх дітей і вніс до декларації за 2019 рік меншу доньку 2003 року народження. Старшого сина та дружину Наталю Мамку він так і не пригадав. За чутками, Григорій запевняє, що він розлучений зі своєю дружиною і спільно не проживає. Однак, журналісти Центру медіарозслідувань “Булава” не виявили наявність документального підтвердження процесу розлучення Наталії та Григорія. Подібне судове рішенням мало б бути, адже розлучалася пара, яка мала неповнолітніх дітей.

Те, що розлучення народного депутата з дружиною, скоріш за все, є фіктивним, свідчить і один скандал пов’язаний з нерухомістю записану на дружину.

Відповідно до Державного реєстру речових прав, Мамка Наталя є власницею квартири загальною площею 210 кв.м (дата набуття прав 2013 рік) у новобудові по вулиці м.Київ, вулиця Ямська, 35/34. Наразі вартість такої квартири становить близько 10 мільйонів гривень. 

Фото: мурал на будинку, де живе Мамки

Навколо будинку, де розміщується квартира дружини Мамки, у 2017 році виник скандал, який спровокував сам Григорій. Хоч народний депутат стверджує про розлучення з дружиною і тому не вносить її до своїх декларацій, але йому чомусь став небайдужий зовнішній вигляд житлового комплексу, в якому проживає колишня дружина. 

Річ у тім, що іспанський художник Javier Robledo планував розмістити на будинку мурал із зображенням чорношкірої дитини. Та реалізації мистецького проєкту злісно заважав Григорій Мамка, який заявляв, що не хоче “бачити мавпу на будинку” і йому “цей нігретосік тут не потрібен”. 

П’ять мільйонів у декларації нізвідки

Григорій Мамка, у декларації за 2019 рік пригадав, що має ще і кімнату у гуртожитку в Деснянському районі столиці отриману у 2011 році. Яким чином він її отримав невідомо, адже має квартиру куплену, ніби в кредит, ще 2004 року. З’явився у нардепа з нерухомості лише гараж біля Байкового кладовища розміром у 43,4 квадратні метри. За період з 2017 по 2019 року фінансове становище екссиловика значно покращилося. Лише готівкою нардеп задекларував 2 мільйони гривень та 48 тисяч 100 доларів. На банківських рахунках у нього загалом накопичилось 170 тисяч 820 гривень. Але народному депутату навіщось знадобилась позичка розміром у три мільйони гривень, яку надав такий собі Олег Токар. Зарплата, пенсія та дивіденди Григорія Мамки у 2019 році склали понад 596 тисяч гривень.

Відповідно до декларації за 2020 рік у народного депутата не відбулося ніяких змін в плані нерухомості. Зарплата і пенсія становили 710 тисяч 679 гривень. Григорій Мамка вказує, що отримав ще 1 мільйон 300 тисяч гривень від продажу рухомого майна, але в деклараціях 2019-2020 років автомобілів у нього не поменшало.

Всього за рік Григорій Мамка зміг збільшити свої грошові збереження у кілька разів. Зокрема лише готівкою нардеп зберігає 3 мільйони 324 тисячі гривень і 48 тисяч доларів. На банківських рахунках виявилось понад 3 589 тисяч гривень і 621 євро. 

Тобто, за рік банківські вклади Мамки зросли на понад 3 мільйони 419 тисяч гривень. А готівкові кошти збільшилися на 1 мільйон 589 тисяч.

Матеріал створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.