Політичний прогноз на осінь 2017

Що очікувати українцям від осені 2017?

Серпень минув. Мегаполіси потерпають від переповненого студентами транспорту, а у Верховній Раді вже завтра розпочнеться новий політичний сезон.

В парламенті ще до канікул накопичилось чимало невирішених питань, а літня відпустка надала ще більше підстав стверджувати, що незабаром українці можуть очікувати чергові позачергові вибори.

Насамперед, слід згадати чим закінчився попередній політичний сезон. Зняття із декількох депутатів недоторканності надало стимул громадським активістам та декільком політикам розпочати боротьбу за повне скасування імунітету. 19 липня у Верховній раді було зареєстровано законопроект Юрія Левченка №6773, що передбачає внесення змін до Конституції України в частині, яка є основним захистом для народних обранців. Без сумніву, що питання депутатської недоторканності буде червоною ниткою пронизувати усі інші наболілі питання. А в Україні вже так повелося, що першою ознакою виборів слугує заклик до самопозбавленню себе імунітету – «куля в лоб, так куля в лоб!»

І, якщо у зняття депутатської недоторканності вже цієї осені важко повірити, то про необхідність проведення реформ не зазначав, мабуть, лише лінивий, ну і «опозиційний блок», що досі оговтується від арешту одного з титанів цієї партії Михайла Добкіна.

Нещодавно, в.о. Міністра Уляна Супрун провела чаювання, на яке запросили аж 50 осіб для того, щоб «обмінятись думками» з приводу ключових тем, які постануть перед Верховною Радою вже у вересні цього року. В червні законопроект, який передбачає, що «гроші ходять за пацієнтом» підтримало 227 народних обранців, а вже у липні рейтингове голосування засвідчило, що в парламенті недостатньо голосів для впровадження таких змін. Реформа первинної ланки медицини викликає чимало дискусій та суперечностей навіть в експертному середовищі самих лікарів, то що можна говорити про чиновників, яких щотижня викривають у підробці освітніх атестатів.

До речі, про освіту. Видається, що пакет законопроектів щодо освітньої реформи – єдине, що має усі шанси бути прийнятим в парламенті вже цього місяця. Як зазначають самі депутати, це питання є найбільш підготованим та обговореним на усіх належних рівнях. Так, зокрема, представник фракції «Батькіщина» у Верхвоній Раді України Іван Крулько зазначив, що ця реформа має найбільше шансів бути проголосованою у новому політичному сезоні. Про необхідність впровадження змін в освіті зазначав також Президент, а прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пішов ще далі, та припустив, що «не усім українцям потрібна вища освіта».

Можливо, вища освіта дійсно потрібна не всім, а ось мати громадянство бодай однієї країни хоче кожен і за це право готовий боротись. В цьому нам доведеться переконатись вже 10 вересня. Саме на цю дату анонсоване повернення в Україну, позбавленого указом Петра Порошенка, екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Без сумніву, це буде однією із топових тем в українському медіа просторі, на якому спекулюватимуть абсолютно усі політичні сили, що представлені у парламенті.

Не омине вищий законодавчий орган і питання змін у пенсійному забезпеченні та земельної реформи. А, зважаючи на те, що уряд планує вже 15 вересня внести на розгляд парламенту затвердження бюджету на 2018 рік, українська осінь обіцяє бути спекотною.