[:ru]Полиция расценивает убийство Амины Окуевой как заказное[:ua]Поліція розцінює вбивство Аміни Окуєвої як замовне[:]

Українського лікаря, добровольця, громадську активістку чеченського походження Аміну Окуєву вбили пострілом в голову. Поліція оголосила план перехоплення та розшукує озброєних злочинців.

[:ru]

Глава управления полиции в Киевской области Николай Жукович в эфире телеканала «112» сообщил, что уже открыто уголовное производство и убийство расценивается как заказное. Сейчас продолжается работа следственно-оперативной группы, а Национальная полиция объявила план перехвата «Сирена» в Киевской области.

Окуева погибла после того, как неизвестные обстреляли ее машину на железнодорожном переезде возле поселка Глеваха в Киевской области. Она возвращалась домой из другого региона вместе со своим мужем Адамом Осмаевым, который сидел за рулем. После обстрела Осмаев пытался оказать жене первую медицинскую помощь, однако ранение было смертельным.

Премьер-министр Владимир Гройсман назвал погибшую настоящим патриотом Украины, а секретарь Совета национальной безопасности и обороны Александр Турчинов заявил, что, по его мнению, за убийством Окуевой стоят российские спецслужбы. А покушение, это вызов стране, за которым должен последовать «жесткий и адекватный ответ».

В июне этого года на Амину Окуеву и ее мужа Адама Осмаева, командира неофициального батальона чеченских добровольцев имени Джохара Дудаева уже совершали покушение в Киеве. Тогда Осмаева ранили, однако его жена открыла огонь в ответ и тяжело ранила киллера.

В 2012 году Осмаева подозревали в подготовке покушения на президента России Владимира Путина.

[:ua]

Речник управління поліції у Київській області Микола Жукович в ефірі телеканалу «112» повідомив, що вже відкрито кримінальне провадження і вбивство розцінюється як замовне. Наразі триває робота слідчо-оперативної групи, а Національна поліція оголосила план перехоплення «Сирена» у Київській області.

Окуєва загинула після того, як невідомі обстріляли її автівку на залізничному переїзді біля селища Глеваха у Київській області. Вона поверталася додому з іншого регіону разом зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим, який сидів за кермом. Після обстрілу Осмаєв намагався надати дружині першу медичну допомогу, втім поранення було смертельним.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав загиблу справжнім патріотом України, а секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що на його думку, за вбивством Окуєвої стоять російські спецслужби. А замах, це виклик країні, якому має бути «жорстка й адекватна відповідь».

У червні цього року на Аміну Окуєву та її чоловіка Адама Осмаєва, командира неофіційного батальйону чеченських добровольців імені Джохара Дудаєва, вже скоювали замах у Києві. Тоді Осмаєва поранили, проте його дружина відкрила вогонь у відповідь та важко ранила кілера.

У 2012 році Осмаєва підозрювали у підготовці замаху на президента Росії Володимира Путіна.

[:]