Поліція навчалась бити мітингувальників?

Відбулися нічні тренування патрульних поліцейських під час тактико-спеціальних навчань у Харкові. Усе в умовах максимально наближених до реальних.

Про це повідомляє Нацпол.


Як один з елементів цього блоку навчань — до поліцейских умовні зловмисники застосовували газовий балон. Основна мета — бути готовими до ситуацій, коли цей засіб можуть застосовувати проти нас., – йдеться в повідомленні.


Ну думку поліції, вони йдуть на допомогу людям під час проведення масових заходів. Більше того, копи під час навчань навіть палили фаєри.


Саме тому, ми навчаємось і вдосконалюємо свої вміння, знання та навички, щоб ефективно й оперативно реагувати на можливі ускладнення ситуації та групові порушення правопорядку, а також, щоб чітко розуміти ситуацію, яка може виникнути, спрогнозувати її й забезпечити безпеку громадян. , – додано у повідомленні.

На жаль журналісти та громадські активісти відчувають на собі це “оперативне реагування” не з найприємнішої сторони. Поліціянти часто застосовують силу до мирних протестувальників використовуючи гумові кийки, газ, б’ючи лежачих людей. Натомість відповіді на такі дії ми отримуємо наступні: проведемо службову перевірку.

На ці навчання, назвемо їх як належне, – Беркутят в новій формі, витрачається шалені кошти. В той час, коли в райвідділках на мізерних заробітних платах, в деградаційних умовах із радянським ремонтом ще працюють чесні поліцейські, завдяки яким розкривається ряд злочинів. Вони тихо виконують свою справу, хоч їм дуже не просто.

Так може варто змістити акценти, пане Янголе? Бо вже дістало.

Колонка автора. Блог.