Завантаживши ДМБ Таймер, військові автоматично надають розробникам дозвіл на перегляд своїх фотографій, відео та файлів.
За інформацією МВС, онлайн-розвідка здатна завдати значної шкоди українським військовим, якщо вони встановлюватимуть небезпечні програми на свої смартфони.
Загалом, як пояснюють у відео розповсюдженому правоохоронцями, звички людини рідко змінюються, навіть, якщо вона вдягає військову форму.
“Розмістити ранкове селфі біля свого будинку у Facebook, фотографію капуччіно в Instagram біля роботи, відео з вечірки у Youtube. Так виглядає типовий день сучасної людини. На жаль звички не міняються, коли людина вдягає військову форму. У соцмережах військовий бажаний об’єкт OSINT-розвідника“, – йдеться у відео МВС.
OSINT – це пошук і збір інформації з доступних джерел та її аналіз. З простого фото можна багато чого дізнатись. Наприклад за нашивкою на рукаві можна дізнатися до яких військ та бригади вони відносяться.
По деталях можна також визначити тип танку. Полісмени попереджають, що деталі на фотографіях несуть загрозу безпеці військовослужбовців.
Армійців закликають не робити фото та відео звітів з місць дислокації. До того ж необхідно вимикати за замовчуванням геолокацію. Особливо важливим є видалення всіх шкідливих додатків зі смартфонів, таких як: Одноклассники, Вконтакте, а надто ДМБ Таймер.
Важливо: Засоби зв’язку – об’єкти радіоелектронної розвідки. Волонтери виявили у Донецькій області 9 різноманітних комплексів радіоелектронного придушення та радіорозвідки.
Ось чому для переговорів необхідно використовувати захищенні лінії зв’язку, а для пересилки файлів потрібно використовувати оновлені архіватори, захищаючи їх надійними паролями.