Поки закривати чи обмежувати транспорт не планують – Кузін

Повне скасування руху транспорту неможливе, тому що від цього залежить робота об'єктів критичної інфраструктури на рівні областей.

На жовтому рівні епіднебезпеки не йдеться про закриття чи обмеження руху транспорту, на червоному – рішення прийматимуть місцеві комісії ТЕБ та НС. Про це інформує заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін в інтерв’ю РБК-Україна.

“У жовтому рівні обмеження для транспорту не передбачені. Для регіонів червоного рівня повноваження щодо встановлення обмежень у громадському транспорті покладено на регіональні комісії ТЕБ та НС. Тобто по суті обласні комісії можуть приймати рішення про призупинення транспорту або обмеження його роботи на рівні області. Але поки що мова про закриття чи про обмеження руху транспорту не йде”, – сказав Кузін.

Також він наголосив, що повне скасування руху транспорту неможливе, тому що від цього залежать інфраструктурні питання, робота об’єктів критичної інфраструктури на рівні областей.

“Логічно запровадити більш жорсткі епідемічні та профілактичні вимоги до автотранспортного засобу: контроль за використанням масок, дезінфекція транспорту, провітрювання та відсутність скупчення як на місцях очікування, так і в самому транспорті”, – наголосив заступник міністра охорони здоров’я.

Магазини, які працюють із продуктами харчування, зможуть продовжувати роботу в червоній зоні.

Кузін наголосив, що до них буде застосовуватися обмеження за кількістю людей, що одночасно перебувають в приміщенні. Але вимога щодо вакцинації на них поки не розповсюджується, оскільки ми розуміємо, що обмеження кількості продуктових супермаркетів може доволі суттєво впливати на життєзабезпечення населеного пункту.

МОЗ буде ініціювати норму про вакцинацію певного відсотка працівників, які працюють у сфері обслуговування, але вимоги щодо вакцинації відвідувачів, скоріше за все, за його словами не буде.

Ігор Кузін нагадав, що при червоному рівні робота закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, непродовольчих ринків, закладів культури забороняється, але у випадку якщо 100% обслуговуючого персоналу і 100% відвідувачів їхнього закладу мають зелений сертифікат про вакцинацію, такі об’єкти можуть продовжити роботу.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram