ПОКАРАТИ РОСІЮ ЗА КРИМ, – ПОСОЛ США В ОБСЄ

Посол США в ОБСЄ закликав покарати Росію за Крим і згадав про депортацію 1944 року

Посол США в ОБСЄ зробив заяву з приводу Криму, підриву суверентітету України підтримуваними Росією силами. А також згадав про депортацію 1944 року.

Міжнародна спільнота повинна притягнути Росію до відповідальності за дії, які порушують суверенітет та територіальну цілісність України, та за її зловживання у східній Україна та окупованому Криму. Про це у четвер заявив Джеймс Гілмор Третій, посол США при Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) у зверненні до Постійної ради цієї організації.

Санкції пов’язані із Кримом лишатимуться у силі доки Росія не поверне контроль на півостровом Україні”, – Гілмор.


У зверненні Гілмор звертає увагу на численні порушення режиму припинення вогню у східній України, де, за словами дипломата, очолювані Росією сили “продовжують свої зусилля, спрямовані на підрив суверенітету” України. Дипломат вказав на насильство у Донецькій області та бої поблизу Золотого у Луганській області, перешкоджання руху Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з боку бойовиків, та перетин незахищеного українського кордону на сході України вантажівками з Росії.

Гілмор також наголосив на тому, що використання бойовикам сучасного російського озброєння протирічить запереченням з боку Росії її участі у бойових діях.

Гілмор також загадав про депортацію 200 000 татар із Криму 8-го травня 1944-го року, вказавши, що 76 років після тих подій “жорсткі репресії з боку Росії щодо опонетнів окупації примусили десятки тисяч кримчан втекти з півострова”.