“Поховати Nord Stream 2 на дні Балтійського моря”, – посол України звернувся до майбутнього уряду ФРН

Йдеться про газпровід "Північний потік-2", який проходить з Росії до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав майбутню урядову коаліцію ФРН відреагувати на деструктивну політику Росії, зокрема звернути увагу на масштабне нарощування військової сили РФ на кордоні з Україною. Про це Мельник заявив у коментарі німецькому виданню Welt.

Новий уряд ФРН, за словами Мельника, мав би направити Москві «жорстке попередження шляхом поховання «Північного потоку-2» на дні Балтійського моря».

Посол України нагадав, що з моменту оприлюднення спільної німецько-американської домовленості щодо газопроводу вже минуло понад 120 днів. Проте, незважаючи на це, до сьогодні не було зроблено нічого для усунення економічних та безпеково-політичних загроз для України через цей проєкт. За словами Мельника, німецька сторона не сприймає серйозно наявну небезпеку скупчення російських військ на українському кордоні.

«Якраз навпаки: як ніколи гостро постала небезпека нового воєнного нападу Росії, – заявив посол і додав: на жаль, до цієї безпрецедентної ескалації в Берліні ставляться легковажно. Таке ігнорування може мати погані наслідки і для Федеративної Республіки».

В матеріалі також зазначається, що міністром закордонних справ ФРН має шанси стати співголова партії «Зелених» Анналена Бербок, яка є однією з найактивніших критиків проєкту Nord Stream 2 у Німеччині.

Нагадаємо, проти будівництва Nord Stream 2 виступають Україна, Польща, країни Балтії та США. Між адміністрацією президента США Джо Байдена та німецьким урядом Ангели Меркель було укладено угоду щодо «Північного потоку-2», яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.

Підписуйтесь на нас у telegram!

Фото: ostwest.tv