По тисячі підробних сертифікатів щомісяця: СБУ ліквідувала групу зловмисників

Міжнародний сертифікат про вакцинацію "коштував" 40 євро, а негативний ПЛР-тест - 500 гривень. Для "оптових" замовників діяла гнучка система знижок.

Служба безпеки України заблокувала протиправну діяльність міжрегіонального угрупування, яке займалося підробками ПЛР-тестів та свідоцтв про вакцинацію. За попередньою інформацією, ділки “заробляли” понад 3 мільйони гривень щомісяця, а більшість їхніх клієнтів – заробітчани, які хотіли виїхати за кордон. Про це повідомляє СБУ.

Група зловмисників складалася із 4 осіб: мешканців Запоріжжя та Львівщини.

Організатор оборудки шукав “клієнтів” серед охочих працевлаштуватися за кордоном. Його спільник, який здійснював рейсові міжнародні перевезення людей, також поповнював клієнтську базу. Інші – виготовляли підробки та виконували роль кур’єрів.

Щомісяця зловмисники виготовляли майже 1000 сертифікатів про вакцинацію та 2000 негативних ПЛР-тестів.

Готові “замовлення” ділки відправляли через популярні поштові сервіси та кур’єрів. “Оплату” отримували на банківські картки або готівкою.

У ході обшуків, проведених за місцем фактичного мешкання зловмисників, виявлено та вилучено:

  • підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19;
  • бланки з негативними результатами ПЛР тестів;
  • чорнову бухгалтерію;
  • підроблені документи, необхідні для працевлаштування за кордоном (запрошення на роботу за кордоном від реальних установ та підприємств та довідки для державних органів влади європейських держав);
  • поліграфічне обладнання, комп’ютерну техніку, які використовувалися для виготовлення підробок;
  • мобільні телефони з доказами протиправної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру за ч. 1 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та ч. 1 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Підписуйтесь на наш канал telegram