“Північний потік-2” можуть запустити без сертифікації

Російський газопровід "Північний потік-2" за певних обставин може почати роботу, не чекаючи завершення процесу сертифікації.

При запуску газопроводу без сертифікації йому загрожує штраф в розмірі близько 1 млн євро. Про це йдеться в статті, опублікованій в німецькій газеті Handelsblatt.

У виданні нагадали, що в минулому такі ситуації, коли трубопроводи були введені в експлуатацію до того, як їх сертифікували, вже траплялися. Зокрема, йдеться про німецькі проекти NEL та EGL 401.

Автори заявляють, що в такому разі доведеться виплатити штраф, проте, згідно з підрахунками німецької федеральної мережевої агенції (BNA), його сума становить не більше одного мільйона євро.

Штраф за введення в експлуатацію газопроводу в Німеччині назвали прийнятним, враховуючи що вартість всього проекту “Північний потік-2” становить близько 10 млн євро.

Автори статті вважають, що такий сценарій може здатися оператору “привабливим” з урахуванням високих цін на газ. А Газпром завдяки цьому зможе заощадити на виплатах за транзит газу через Україну.