“Після голоду ти забуваєш про все. Єдине, про що ти думаєш, — це про їжу”, – Михайло Діанов, звільнений з полону

Захисник Азовсталі з Тернополя, старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов, розповів про знущання та катування з боку росіян у полоні.

Підписуйтесь на нас у telegram

Діанов був одним із тих, кого тримали в колонії в Оленівці.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Sky News  та відео від Front 18.

Він розповів, що росіяни жорстоко поводилися з полоненими з Азовсталі — “роздягали, били, заклеювали скотчем та принижували”. Михайло розповів деталі повернення в Україну

Усім натягнули шапку аби закрити очі, а у мене нічого не було. Росіяни вирішили замотати мені обличчя та очі скотчем, як на Новій Пошті. Обличчя все аж здавлювало. Вони запитували: “Не давит?”, я ж кажу, що давить, а вони ще сильніше починають замотувати”.

Михайло пояснив, що спочатку вони їхали у Камазі, потім летіли літаком, а після їх перемістили в зручні автобуси. Він думав, що або додому везуть або на Білорусь.

Загарбники також мучили українських захисників голодом. “На мою думку, голод – це найстрашніше, адже фізичну біль можна витримати”, – сказав Михайло.

“Ми їли комбікорм, навіть несолений, бо це ж мінерали, а це не можна. На обід давали так звані щі , а це була вода та капуста, якщо повезе, то може ще й картоплинка попадеться, а на вечір знову комбікорм. Ще давали хліб, розміром з батончик Снікерсу”.

Михайло розповів, що на їжу давали 30 секунд. За 30 секунд треба було з’їсти все, що можна. 

«Повірте, після місяця голодування, коли закриваєш очі, ти забуваєш про сім’ю, про країну, про все. Єдине, про що ти думаєш, — це про їжу», — каже він.

Військовий сказав, що катували за все, що їм не сподобається. Наприклад, голову низько опустив чи не туди подивився. У камерах полонених били палицями, застосовували електрошокери та встромляли голки під нігті.

Захисник сказав: “якщо б хотіли вбити, то давно б це зробили”.

У в’язниці окупанти тримали в рази більше осіб, ніж вона має розміщувати. Замість 150 в блоці — 800. Через постійне перебування у неймовірній тисняві у Михайла почалися проблеми з ногами — тепер йому важко ходити.

За чотири місяці захисник схуд на 40 кг, а його стан здоров’я значно погіршився.

Росіяни навіть не надали належну медичну допомогу пораненим. На момент здачі в полон у Діанова була зламана права рука. Окупанти провели операцію за допомогою плоскогубців і без анестезії.

Нагадаємо, що 21 вересня Україна повернула з російського полону 215 захисників, з них 108 — бійці Азову. Також серед звільнених були прикордонники, поліціянти, морпіхи, нацгвардійці та бійці ТРО.