Підвищення зарплат лікарям до 20 тисяч: оприлюднили проєкт постанови

Конкретний розмір надбавки за престижність праці медичного працівника у 2022 році пропонується визначати керівнику відповідної установи, закладу, організації та підприємства.

Проєкт постанови Кабінету Міністрів передбачає підвищення базових зарплат медичних працівників установ, закладів, організацій галузей бюджетної сфери та підприємств, які фінансуються або дотуються з бюджету. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на МОЗ.

Документом планується встановити на 2022 рік надбавку за престижність праці медичним працівникам установ, закладів, організацій та підприємств у розмірі:

  • лікарям, а також професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, – до 500 відсотків;
  • фахівцям із базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою – до 300 відсотків.

У МОЗ наголошують, що завдяки таким змінам лікарі та професіонали з вищою немедичною освітою отримуватимуть базову заробітну плату не менше 20 000 гривень, фахівці з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою – на рівні не менше 13 500 гривень.

Як відомо, у червні 2021 року опубліковано указ Президента України Володимира Зеленського про встановлення орієнтиру мінімального рівня оплати праці не менше 13,5 тисяч гривень для середнього медичного персоналу і не менше 20 тисяч гривень для лікарського складу.

Читайте нас у telegram