Підпис із слідчого експерименту у справі Стерненка могли підробити, – адвокати

Справа Сергія Стерненко: підпис потерпілого підроблений?

Юридична компанія Міллер показує на фото чотири різні документи з матеріалів кримінального провадження по справі нібито викрадення Сергія Щербича. На кожному стоїть підпис потерпілого.

Перші три документи були подані особисто потерпілим.
Четвертий – протокол слідчого експерименту за участі потерпілого. Його в матеріали справи долучив слідчий. І саме на цьому документі підпис потерпілого суттєво відрізняється від перших трьох, – повідомляють юристи.

Вони переконані, що в протоколі проведення слідчого експерименту підпис зроблений не потерпілим. За їх словами це – серйозна підстава вважати, що у справі, за якою засудили їх клієнта, мало місце службове підроблення з-боку співробітників поліції і вже звернулись із відповідною заявою до ДБР про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Також адвокати ініціюють вилучення зазначених документів з матеріалів судової справи та направлення їх на почеркознавчу експертизу.

Адвокати зазначають: у разі підтвердження підробки підпису, відповідальні за це службові особи мають понести передбачену законом відповідальність. А суд, у свою чергу, – повинен визнати такий доказ недопустимим.

Цей процес ніяк не вплине на строки апеляційного оскарження вироку та запобіжного заходу по справі Сергія Стерненка, а буде розслідуватись в рамках окремого кримінального провадження, – додають вони.

Читайте також: 7 років і 3 місяці для Сергія Стерненка – це забагато, – експерт кримінального права Ганна Маляр