Підготовлений – значить захищений!? – МОЗ

Міністерство охорони здоров'я підготувало з надання домедичної допомоги в умовах військового стану для цивільних осіб.

Підписуйтесь на нас у telegram

МОЗ опублікував інструкцію з домедичної допомоги для цивільних.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на МОЗ.

Рекомендації міністерства вийшли під гаслом “Підготовлений – значить захищений!”.

▶ Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас.

▶ Якщо маєте можливість, перемістість постраждалого у більш безпечне місце.

▶ Оцініть його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек).

▶ Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).

▶ Зупиніть критичні (артеріальні чи венозні) кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут, турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет максимально вище за місцем кровотечі на кінцівки постраждалого.Також потрібно зафіксувати час його накладення.

▶ Забезпечте прохідність дихальних шляхів.

▶ Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились життєві ознаки, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР).

▶Для СЛР покладіть постраждалого на спину, закиньте голову назад. Натискайте посеред грудної клітини двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити близько 5-6 см. Частота натискань має складати близько 100-120 на хвилину.

▶Тримайте пораненого у стабільно боковому положенні до приїзду медиків.

▶ Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.