ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИКНЕННЯ УНІКАЛЬНИЙ АРХІВНИЙ ФІЛЬМОФОНД

Національний центр Довженка оголосив про неплатоспроможність. І навіть про можливий розпродаж майна. І все це тому, що Мінфін і Мінкульт не затвердили Паспорт бюджетної програми та залишили Центр взагалі без фінансування.

Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання стану неплатоспроможності: обігові кошти підприємства вичерпалися.

Відповідну заяву поширила прес-служба інституції в четвер, 28 травня.

Зазначається, що на початку 2020 року центр не отримав плановане державне фінансування.

“Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов’язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру”, – йдеться в заяві.

В інституції наголошують: оскільки бюджетними коштами покривається 70% заробітного фонду центру, станом на травень невиплаченою лишається заробітна плата працівників за січень та лютий 2020.

“Зважаючи на відсутність фінансування, адміністрацією центру було прийнято рішення переведення всього особового складу в простій в березні-травні зі збереженням 2/3 окладу”, – інформують у прес-службі.

Весь дохід від господарської діяльності за березень-квітень, кажуть у центрі, спрямували на виплати заборгованості по зарплаті.

“Центр власним коштом здійснював сплату необхідних податків та зборів, оплату комунальних послуг та охорони, забезпечуючи збереженість фільмофонду, архівного та музейного фондів. Однак через введення на території України карантину основний дохід Центру, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, в березні-квітні було повністю втрачено. Обігові кошти підприємства вичерпано“, – підкреслили співробітники.

З кінця травня, йдеться в заяві, центр не здатен більше сплачувати обов’язкові податки та існуючі зобов’язання за договорами.