Під Ялтою останній відкритий сквер перетворюється на будмайданчик

У курортному селищі Паркове, який входить в агломерацію Ялти, єдиний громадський сквер перетворюється на будівельний майданчик - невідомий забудовник планує звести тут багатоповерхівку і кафе, запевняючи, що це приватна територія.

Місцеві жителі чергують ночами, не даючи поставити паркан навколо ділянки з єдиною селищної дитячим майданчиком, яка, ймовірно, разом з червонокнижними фісташками і столітніми ліванськими кедрами теж піде під знесення.

Це єдиний відкритий сквер в селищі. І йому вже років сто п’ятдесят. Дерева не дикорослі, а посаджені людьми, як маленький парк. Сосна Пінія, сосна Кримська, ліванський кедр, дуже багато кипарисів. І ростуть вони досить близько один до одного.

В березні невідомі привезли бурову машину, почали спилювати дерева, в числі яких опинилися 12 червонокнижних. Представники забудовника не показали ніяких правовстановлювальних і дозвільних документів. Паспорта об’єкта теж.

Влада тимчасово-окупованого Криму робить вигляд, що кудись звертається щоб вирішити проблему, однак техніка знову почала працювати спільно з підтримкою приватних охоронних фірм.

У прокуратурі Ялти (копія відповіді знаходиться в розпорядженні видання «Октаг») повідомили, що згідно з генеральним планом міста, прийнятому в 2018 році, три ділянки знаходяться в зоні забудови індивідуальними житловими будинками, один – в зоні багатофункціональної забудови.

«С учётом изложенного оснований для принятий мер реагирования не имеется», – отмечается в документе.