Під виглядом працівників Інтерполу завозили в Україну нелегалів та фальшиві гроші: СБУ викрила злочинне угруповання

Зловмисники могли "організувати" будь-які суми фальшивої готівки. Вони продавали її за 50% від вартості номіналу.

Служби безпеки України провела масштабну спецоперацію, в ході якої викрила “багатопрофільне” злочинне угруповання. Зловмисники причетні до налагодження каналу нелегальної міграції іноземців, а також до контрабанди та збуту фальшивих грошей. Про це повідомляє СБУ.

Організатором злочинної схеми є мешканець Одеси. Разом зі спільниками він контактував із учасниками міжнародних злочинних угруповань, які “постачали” їм нелегальних мігрантів та значні суми підроблених доларів США.

Зловмисники використовували фальшиві посвідчення Інтерполу.

Задокументовано, що лише за час спостереження СБУ (в рамках контролю за вчиненням злочину) ділки продали валюти на десятки тисяч доларів США. Уся вона вилучена з обігу.

Що стосується нелегальної міграції, то клієнтами зловмисників були переважно мешканці країн із підвищеним терористичним ризиком. Спільники видавали підроблені паспорти громадян країн ЄС та України.

Послуги надавалися “під ключ”: включаючи закордонний та внутрішні паспорти країн-членів ЄС, водійські посвідчення, тощо.

Одного з фігурантів угруповання задокументували на 8 епізодах злочинної діяльності щодо нелегалів.

У ході обшуків за місцями проживання фігурантів провадження вилучили:

  • підроблені посвідчення працівників Інтерполу;
  • ноутбук, флеш носії, мобільні телефони;
  • банківські картки та готівку в іноземній валюті;
  • документи на запрошення іноземців;
  • набої до вогнепальної зброї та гранату РГД-5.

Наразі фігурантів кримінального провадження затримано. Їм планується оголошення про підозру у вчинені злочинів, передбачених одразу п’ятьма статтями Кримінального Кодексу України.

Підписуйтесь на наш канал telegram