Під Києвом громада не може припинити незаконну вирубку лісу через тиск “тітушок” з ножами (відео)

За звітом Державної екологічної інспекції України, будівництво відбувається з порушенням природоохоронного законодавства, з порушенням передачі у приватну власність земельних ділянок, розташованих у прибережних захисних смугах.

Раніше kyiinfo вже повідомляло, що у селі Крюківщина, яке знаходиться у 5 км від Києва і є ласим шматком для потенційних забудовників, відбувається будівництво з порушенням вимог природоохоронного законодавства.

За звітом Державної екологічної інспекції України, будівництво відбувається з порушенням природоохоронного законодавства, з недотриманням порядку передачі у приватну власність земельних ділянок, розташованих у прибережних захисних смугах.

Але протистояння продовжується з новою силою. Сьогодні відбулася сесія міськради у Вишневому. О 09:55 люди зібралися відвідати сесію, щоб нагадати про проблему незаконної забудови та перешкодити знищенню лісу. В цей самий час забудовник почав різати дерева.

Нам телефонують і кажуть, що в цей самий час почали різати дуби. Це вже приватна територія. У сільській раді є офіційний акт, що це прибережна зона, яка не підлягає забудові“, – пояснюють активісти.

Територія, на якій збираються побудувати житловий комплекс, не може навіть бути віддана в оренду.

За словами активістів, які ретельно слідкують за протистоянням з недобросовісним забудовником вже відкрито 7 кримінальних проваджень та справа в обласному відділі поліції за позовом окружного київського округу.

Сьогодні набили людині око, ну… в нього два їх, одне буде бачити. Але це дрібні справи. З нашою місцевою поліцією все вже давно узгоджено. Тому необхідно звертатися до обласного управління“, – поскаржився один з екоактивіст, зазначивши бездіяльність полісменів.

Захищати багаторічні дуби від забудови на місце приїхали активісти різного віку. На противагу їм кинули тітушок, які принесли з собою холодну зброю. На питання: «Нащо тобі ніж?», молодики спортивної статури відповідали, щоб різати ковбасу.

Небайдужі люди під час протистояння з тітушками намагалися прорватися на територію, щоб припинити незаконну вирубку дубів, але їх затримували та силоміць повертали за паркан, яким відгородилися, щоб ніхто не зупинив протиправне знищення лісу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Екопарк Осокорки під загрозою засмічення будівельним мотлохом, а озеро Вирлиця почали незаконно забудовувати.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform