Під Крутами вшанували 104 річницю бою армії УНР з більшовиками (фото)

29 січня 1918 року під Крутами відбулася бій між українськими військами та більшовиками. Затримання більшовицької навали дозволило укласти Брестський мир між УНР і державами Четверного союзу за яким Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном.

Сьогодні Україна відзначає 104 річницю бою під Крутами. На місці, де відбувся бій між військами Української Народної Республіки та армією більшовиків пройшли заходи із вшанування пам’яті захисників України, повідомляє Кий-інфо.

29 січня 1918 року 400 юнкерів та 130 студентів Української Народної Республіки стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.

Більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу та підписати союзницьку угоду з Німеччиною.

Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною й Росією до 1914 року. Холмщина і Підляшшя відходили до України.

Водночас, Договір передбачав встановлення дипломатичних відносин між деякими країнами, повернення військовополонених, обмін цивільних інтернованих, відмову від будь-яких анексій і контрибуцій, негайне відновлення економічних контактів і взаємного обміну.

Підписуйтесь на нас у telegram