ПІД БУДАПЕШТОМ ЗНАЙШЛИ ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШИХ МОНЕТНИХ СКАРБІВ

Скарб був прихований мешканцями району під час нападу ворогів.

Під час археологічних розкопок поблизу Будапешта в містечку Уйлендєл, в центральній Угорщині, виявили схованку з близько 7000 срібних та золотих монет 15-16 століття, повідомляє Mukachevo.net

Найдавніша з монет, що датується II-м століттям, – це срібний денарій Луція Вера, імператора Римської імперії (161-169 років). Також знайдено кілька золотих монет часів угорського короля Матяша І Корвіна (1458–1490), а також срібні монети часів Владислава ІІ Ягелона (1490–1516) та Лайоша ІІ (1516-1526). Цікавим є ватиканський денарій часів папи Пія ІІ, що є дуже рідкісною монетою.

За підрахунками археологів, загальна вартість знахідки близько 74 золотих форинтів на той час, коли їх було заховано. Тоді за них можна було купити 7 коней, а сьогодні можна придбати розкішний автомобіль.

Науковці висувають припущення, що скарб був прихований мешканцями району під час нападу ворогів. Приблизна дата приховування кладу 1520 рік, тобто перед відомою Битвою при Могачі, що відбулась 29 серпня 1526 року, в якій Османська імперія завдала нищівної поразки об’єднаному угорсько-чесько-хорватському війську.

Ще у 2019 році майже у цьому місці розкопок було  виявлено 150 середньовічних монет. Зараз же було знайдено горщик, який вже був розбитий плугом очевидно при осінньому оранні землі. Плуг потягнув монети за собою у певному напрямку, але тракторист їх не помітив.