ПФУ: Як виплачуватимуть пенсії у березні

Пенсійний фонд України розпочав підготовку документів на виплату пенсій за березень 2022 року - у строки, визначені законодавством.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Урядовий портал.

Виплата пенсії у березні буде забезпечуватись у строки, визначені законодавством, та з урахуванням особливостей, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 р. № 162.“, -повідомляється.

Згідно з законодавством пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера, зокрема організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

У разі тимчасової зміни фактичного місця проживання одержувача виплата пенсії йому здійснюється шляхом переказу коштів без відкриття рахунка у банку на підставі звернення до органів Пенсійного фонду України.

Виплата пенсії може здійснюватися без урахування строків, визначених частиною першою статті 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Тобто, у разі необхідності, виплатний період може бути продовжено після 25 числа.

Як повідомлялося, з 1 березня для 10,2 млн українців пенсії та соціальні виплати зростуть на 14%.