Перспективний напрям

Сучасна котельня на пелетах із відходів соняшнику, третя за потужністю в країні, знаходиться в одній з Дніпровських лікарень. Це екологічно та економно. Котли на біопаливі не лише дозволять лікарні повністю відмовитися від газу та заощаджувати близько мільйона гривень на рік, а ще й опалювати три сусідніх житлових будинки.

Котельню у лікарні №9 в Дніпрі будують без бюджетних коштів, виключно за рахунок інвестора. Як і попередні – нова зібрана в Україні. Сировиною для неї слугуватимуть пелети з соняшника. За останні два роки тут на твердопаливне устаткування перевели вже понад три десятки котелень, насамперед, у соціальних об’єктах – дитсадках, школах та медзакладах.

Результат пошуку зображень за запитом "Котельню у лікарні №9 в Дніпрі"

При централізованому теплопостачанні часто-густо  соціальні заклади були без теплої води. До того ж, їм надходили  шалені розрахунки за електрику. Нова котельня значно заощадить  бюджет споживачів. Досвід уже є.

Результат пошуку зображень за запитом "Котельню у лікарні №9 в Дніпрі"

Другий рік поспіль на вулиці Космічна, 17-б працює твердопаливна котельня на пелетах з соняшникового лушпиння загальною потужністю 10,5 МВт. Відмовившись від природного газу, об’єкт щорічно економить близько 2 мільйонів кубометрів газу або 600 тисяч гривень. Економію дають  і тарифи, в яких закладена  десятивідсоткова знижка.

Результат пошуку зображень за запитом "Котельню у лікарні №9 в Дніпрі"

“Це найпотужніша пелетна котельня в Україні. Сім твердопаливних котлів споживають 4 тисячі тонн паливних гранул на рік, – зазначає технічний  директор компанії АПС «Пауер Технолоджі» Сергій Кондратюк . – Найпотужнішу в Україні пелетну котельню модульного типу  побудували за сучасною австрійською технологією,  за півроку. Повністю автоматизована котельня забезпечує теплом та гарячою водою чотири медзаклади: клінічний онкологічний диспансер, обласну дитячу клінічну лікарню, обласний перинатальний центр та 8-му міську лікарню». Крім котельні, були споруджені також нові теплові мережі, які дозволили до мінімуму зменшити втрати тепла на етапі транспортування.

Результат пошуку зображень за запитом "Котельню у лікарні №9 в Дніпрі"

Об’єкт працює на вітчизняній сировині, з постачальниками проблем нема. Нині на Дніпропетровщині працює 103 котельні на альтернативному паливі.

Тут впевнені, що подібні котельні на біомасі  забезпечують енергонезалежність не лише окремої області, а й всієї України. Нещодавно парламент прийняв законопроект, який стимулює будівництво подібних об’єктів, гарантуючи прозорі умови та тарифи. Компанія працює в Марганці, Покрові, Запоріжжі.