Переворот у ЛНР. Що відбувається у квазіреспубліці?

Через конфлікт між «ватажком» ЛНР Ігорем Плотницьким та «головою МВС» ЛНР Ігорем Корнетом, вулиці Луганська переповнені озброєними людьми без розпізнавальних знаків. Розвідка повідомляє, що у напрямку міста рухається колона військової техніки, імовірно російської. З приводу цього Президент України скликав екстрене засідання Воєнного кабінету РНБО.

Вранці 21 листопада центр Луганська заполонили  озброєні люди без розпізнавальних знаків. Деякі з них мали при собі ручні гранатомети, а під місцеве управління МВС підігнали БТР. Бойовики блокували вхід і до інших адміністративних будівель. В окупованому бойовиками Луганську не працював телефонний зв’язок, радіо, були відімкнені канали телебачення.  Раніше, повідомлялося, що «голова» ЛНР Плотницький втік до Росії, втім пізніше він цю інформацію спростував.

Події розгорнулися після того, як «лідер» невизнаної республіки ЛНР зняв з посади «міністра» внутрішніх справ Ігора Корнета. Офіційно Корнет не визнає, що бойовики на вулицях Луганська виконують його накази, втім вночі на сайті «МВС» «луганської республіки» з’явилася заява. У ній йшлося про те, що так звана «народна поліція» готова працювати лише під командуванням Ігоря Корнета.

Результат пошуку зображень за запитом "игорь корнет"

Ігор Корнет

Ввечері до Луганська почали стягувати військову техніку. На ютуб-каналі «Другой Луганск» оприлюднили відео, як колона, переважно з КамАЗів, в’їжджає до міста. Пізніше інформацію підтвердила ОБСЄ, яка також зафіксувала військову техніку, що в’їжджала до Луганська з боку Донецька. Військову колону за даними ЗМІ складали  200 одиниць військової техніки, «Уралів», зенітних установок, БТРів, БМП. Проте, бойовики ДНР спростовують свою участь у подіях в Луганську.

СММ ОБСЄ зафіксувала військову колону / скріншот

Вранці 22 листопада зброєні люди взяли під контроль будівлю прокурати та почали арештовувати людей Плотницького. Сам ватажок ДНР заблокований у будівлі так званого «білого дому».

Президент України Петро Порошенко скликав екстрене засідання Воєнного кабінету РНБО: однією з тем був перетин російськими танками українського кордону у Краснодарському районі Луганської області. За інформацією координатора групи «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука, у Луганськ в’їхав російської ПВК, що за даними групи «Інформаційний спротив», вже чотири дні знаходився в Алчевську РФ. Порошенко заявив, що українські збройні сили готові до будь якого розвитку подій задля гарантування безпеки мирного населення Луганської області.

Збройні сили України готові до будь-якого розвитку подій / president.gov.ua

Росія відмовилась коментувати події в Луганську. Раніше ЗМІ повідомляли, що Кремль більш лояльний до кандидатури Кортета, а Полотницькому дає останній шанс «налагодити зв’язок».