Перевіряється версія умисного вбивства Чорновола

Раніше ексзаступником Генпрокурора Миколою Голомшею, який свого часу курував слідством у цій справі, було заявлено, що Чорновіл загинув не внаслідок ДТП, а був убитий чотирма ударами кастета у потиличну ділянку голови.

Слідство у справі щодо загибелі політика і дисидента В’ячеслава Чорновола триває. Версія про умисне вбивство перевіряється. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

“Розслідування кримінального провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в якій загинув В’ячеслав Чорновіл, триває і здійснюється слідчими Головного слідчого управління Національної поліції. Слідством перевіряється скоєння умисного вбивства народного депутата України”, – заявили в ОГП.

Зазначено, що під час слідства проведено значний обсяг розшукових дій, у тому числі низку судових експертиз. Згідно з висновком комплексної комісійної судово-медичної, транспортно-трасологічної та автотехнічної експертизи від 29 жовтня 2018 року, встановлено, що ушкодження, виявлені при судово-медичній експертизі тіла Чорновола та під час експертизи його ексгумованого тіла, є такими, що сформувалися внаслідок травмування особи, що перебувала у салоні транспортного засобу при зіткненні автомобіля з перешкодою.

“У матеріалах, що надані для експертизи, не міститься інформації про ушкодження, які мали б ознаки ударної дії тупого предмета з обмеженою травмуючою поверхнею, в тому числі “кастета”, що виходили б за межі комплексу характерних ушкоджень пасажира при ДТП”, – заявили в Офісі Генпрокурора.

Нагадаємо, що раніше ексзаступник Генпрокурора Микола Голомша, який свого часу курував слідство у цій справі, заявив, що лідер Народного руху України В’ячеслав Чорновіл загинув не внаслідок ДТП, а був убитий чотирма ударами кастета у потиличну ділянку голови.

Він додав, що експерт зізнався слідчим, що розтин тіла Чорновола після ДТП не проводився.

В’ячеслав Чорновіл (1937-1999) – політик, публіцист, літературний критик, лідер Народного руху України. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року й Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

За офіційною версією, В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року за досі нез’ясованих обставин у ДТП під Борисполем. Похований у Києві на Байковому цвинтарі.

У 2000 році Чорноволу присвоїли звання Героя України посмертно.