Переговори у Мінську

Представники ОРДЛО відмовилися надати запитувану раніше українською стороною інформацію про долю 132 утримуваних українців військовополонених та цивільних осіб.

За підсумками засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, представники окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) відмовилися надати запитувану раніше українською стороною інформацію про долю 132 утримуваних в ОРДЛО українців військовополонених та цивільних осіб.

“Ми так і не отримали інформації про долю 132 заручників, яких утримують на окупованих територіях, інформацію по конкретним людям та прізвищам, незважаючи на всі наші запити і вимоги. Нам лише заявили, що в ОРДО утримують 55 українців (без прізвищ), а в ОРЛО – 14 “, – написала на своїй сторінці в Facebook перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

Представники бойовиків продовжують блокувати процес обміну полоненими. Також прозвучала вимога включити в обмінні списки затриманих за підозрою у вбивствах екс-співробітників підрозділу міліції особливого призначення «Беркут».

Крім того, Геращенко закликала координатора підгрупи від ОБСЄ Тоні Фріша відвідати російського військовослужбовця-контрактника Віктора Агєєва, затриманого раніше українськими військовими в Луганській області. Вона сподівається, що питання звільнення заручників буде ключовим для обговорення в “нормандському форматі”.

“Важка зустріч (засідання гуманітарної підгрупи ТКГ в Мінську – ІФ). Дуже чекаю, що в нормандському форматі, коли б не була ця зустріч або телефонна розмова, питання безпеки та звільнення заручників буде ключовим”, – підсумувала Геращенко.

Американське зовнішньополітичне відомство вивчає варіанти приєднання до Нормандського формату та переговорів щодо виконання Мінських домовленостей з метою врегулювання ситуації в Україні. Про це повідомили представники Державного департаменту США під час брифінгу у середу щодо майбутнього візиту держсекретаря Тіллерсона до Києва.

“Існує широкомасштабна підтримка чотирьох членів формату щодо залучення США, й ми зараз розглядаємо, як найкраще підтримувати Нормандський формат та переговори щодо “Мінська”, – зауважив представник Держдепу.

За його словами, всі учасники формату – Франція, Німеччина, Україна й Росія – “висловились за те, щоб мати американського колегу, з яким вони можуть працювати на переговорах, не як з членом Нормандського формату, але в якості важливої підтримки цього формату”.

Водночас, за словами чиновника, американська сторона має намір не обмежуватися переговорами лише з Росією чи Україною щодо врегулювання ситуації та виконання Мінських домовленостей.