Патрульні катери типу “Island” прибули до України

Незабаром на катерах "Фастів" та "Суми" буде піднято військово-морський прапор України та під командуванням українського екіпажу вони розпочнуть свій бойовий шлях із забезпечення морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Сьогодні, 23 листопада на борту судна “Ocean Grand” з міста Балтімор, штат Меріленд, США до України прибули 2 катери типу “Island”, які отримали назви “Фастів” та “Суми”. Про це повідомляє служба зв’язків із громадськістю командування Військово-морських сил Збройних сил України на своїй сторінці у Facebook.

“Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України. Попереду, вже у супроводі кораблів ВМС, кінцева зупинка маршруту – Одеський морський торгівельний порт, проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування”, – йдеться у повідомленні.

Командувач ВМС контрадмірал Олексій Неїжпапа висловив подяку американським партнерам за багаторічну підтримку надану Україні. За його словами, в Україні високо цінують внесок США у стримування збройної агресії Російської Федерації.

Нещодавно на верфі Берегової охорони США відбувся черговий випуск українських моряків, які пройшли 6-тижневий спеціальний курс додаткової підготовки для служби на Island.

Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги США Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни.

Як повідомлялося раніше, у липні командувач ВМС України Олексій Неїжпапа підтвердив можливість формування до кінця 2021 року дивізіону катерів типу “Island”, що дислокуватиметься у порту Південний. П’ять патрульних катерів матимуть відповідне озброєння.

Контрадмірал нагадав, що катери “Слов’янськ” і “Старобільськ”, передані США восени 2019 року, вже перебувають у складі національного флоту.

Наприкінці жовтня у Балтиморі завершився курс допідготовки 5-го українського екіпажу катерів типу “Island”.

Підписуйтесь на наш канал telegram