[:ru]Парламент Нидерландов отменил закон о референдуме, который блокировал ассоциацию Украины с ЕС[:ua]Парламент Нідерландів скасував закон про референдум, який блокував асоціацію України з ЄС[:]

Нижня палата парламенту Нідерландів проголосувала за скасування закону про консультативний референдум, через який у 2016 році було заблоковано Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

[:ru]

76 депутатов из коалиционных фракций проголосовали за законопроект, регулирующий отмену действующего закона. Его подала министр внутренних дел Кайса Оллонгрен.

В ходе дебатов стало понятно, что “ни одна из оппозиционных партий не согласна с тем, как правительство хочет избавиться закона о референдуме”. Против проголосовало 69 оппозиционных депутатов. Несколько оппозиционных партий заявили, что сначала хотели увидеть альтернативу. И вообще не понимают, почему министр внутренних дел Кайса Оллонгрен не дождалась оценки консультативного референдума.

Отмечается, что через несколько недель законопроект об отмене будет рассмотрен в Верхней палате парламента, где правительственные партии имеют весомое большинство.

[:ua]

76 депутатів з коаліційних фракцій проголосували за законопроект, який регулює скасування чинного закону. Його подала міністр внутрішніх справ Кайса Оллонгрен.

В ході дебатів стало зрозуміло, що “жодна з опозиційних партій не згодна з тим, як уряд хоче позбутися закону про референдум”. Проти проголосували 69 опозиційних депутатів. Кілька опозиційних партій заявили, що спочатку хотіли побачити альтернативу. І взагалі не розуміють, чому міністр внутрішніх справ Кайса Оллонгрен не дочекалася оцінки консультативного референдуму.

Зауважується, що через кілька тижнів законопроект про скасування буде розглянуто у Верхній палаті парламенту, де урядові партії мають вагому більшість.

[:]