Парк та зоопарк в охоронній зоні – це провокація, – Екопарк Осокорки

Така заява спільноти опублікована на сторінці Екопарк Осокорки - Ecopark Osokorky

Зокрема, ГО «Екопарк Осокорки» нагадує, що у 2019 році їх зусиллями було створено два об’єкти ПЗФ: заказник “Осокорківські Луки” та заказник “Озеро Тягле”.

Базуючись на вимогах Петиції №713 про створення великого ландшафтного парку замість забудови на Осокорках була розроблена концепція Екопарку Осокорки – великої цілісної ландшафтної зони площею близько 650 га (де переважають болота, заплавні луки та озера), яка була б здатна зберігати й підтримувати унікальне біорізноманіття цієї території. Згідно даної концепції, із урахуванням багатьох чинників (природоохоронна цінність, локація, розміри тощо) це будуть природоохоронні території із обмеженими об’єктами рекреації для людей, – повідомляє ГО «Екопарк Осокорки».

Однак активісти додають, що 27 жовтня 2021 було проведено брифінг, у якому взяли представники КМДА, ДРДА і члени новоспеченої (зареєстрованої лише 2 тижні тому) нікому не відомої ГО, яка нібито представляє Громаду Києва. На брифінгу було представлено план створення парку відпочинку “Осокорки” на площі близько 300 га навколо озера Тягле на місці чи то замість вже створених двох об’єктів ПЗФ.

Громадські активісти, які фізично та юридично захищають дані землі від забудови виступають проти ініціативи скорочення території Екопарку. Адже при забудові також буде знівельований та знищений природоохоронний статус території вже створеного об’єкта ПЗФ “Озеро Тягле” і “Осокорківські Луки”.