Пам’ятник Солженіцину не змінюватимуть на Сталіна: міськрада сусідньої країни не підтримала пропозицію

Мерія Владивостока вважає недоцільним демонтаж пам’ятника лауреату Нобелівської премії Олександру Солженіцину, встановлений у 2015 році на Корабельній набережній.

Про це пише «Інтерфакс» — передає Кий-інфо.

Із пропозицією прибрати скульптуру до влади у листопаді 2021 року звернувся депутат міської думи від КПРФ Максим Шинкаренко. Він заявив, що пам’ятник встановили без опитування думки городян, а в суспільстві є неоднозначні оцінки особистості письменника та його ролі в історії держави.

В адміністрації міста пам’ятник назвали арт-об’єктом, який має високі естетичні якості. У відомстві вважають, що численні фотографії пам’ятника, які розміщують городяни та гості міста в соціальних мережах, говорять про його популярність.

Пам’ятник Солженіцину скульптора Петра Чегодаєва встановили у Владивостоці 5 вересня 2015 року. Через три дні Шинкаренко, котрий тоді ще не був депутатом гордуми, повісив на пам’ятник табличку з написом «Іуда». Він пояснював, що разом із товаришами хотів встановити у Владивостоці пам’ятник Сталіну. Проте влада відповіла йому, що для монумента немає відповідного місця, при цьому раніше у місті з’явився пам’ятник Олександру Солженіцину.

Олександр Солженіцин – письменник, лауреат Нобелівської премії, колишній в’язень сталінських таборів, критик комуністичного режиму. У 1974 році радянська влада вислала його з СРСР. Він повернувся до Росії через 20 років. Солженіцин помер 3 серпня 2008 року у Москві. Перший пам’ятник письменнику в Росії було відкрито у 2013 році у Білгороді. У Владивостоку він був один раз, коли у травні 1994 року повертався до Росії з еміграції, влаштувавши поїздку країною.