Організатору “тітушок Майдану” Крисіну дали 8 років

Вирок набере законної сили після апеляційного оскарження.

Сьогодні, 23 вересня, Дарницький районний суд міста Києва засудив Юрія Крисіна до 8 років позбавлення волі. Про це повідомляє прокурорка Юлія Малашич.

Відомо, що суд задовольнив цивільний позов потерпілого Іваненка та вирішив стягнути 500 тисяч гривень з обвинуваченого на його користь.

Нагадаємо, що Юрій Крисін – 48-річний уродженець Донеччини, керівник охоронної фірми «П’ятий регіон». За даними слідства, в часи Майдану був організатором загонів «тітушок», співпрацював із бізнесменом Олексієм Чеботарьовим.

У червні 2018 року Крисіна засудили до п’яти років ув’язнення за організацію нападу на журналіста видання «Вести» В’ячеслава Веремія у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року в Києві. Тоді так звані «тітушки» забили кийками та стріляли в журналіста. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні.

У травні 2021 року в Дарницькому суді Києва слухалася справа щодо викрадення та катування «майданівців» у січні 2014 року. Зокрема йшлося про викрадення оператора Владислава Іваненка.

Тоді ж, за версією слідства, Чеботарьов запропонував Крисіну 200 тисяч доларів за протидію «майданівцям». Крисін погодився, але з 10 по 22 січня поїхав на відпочинок за кордон, а свої «повноваження» переклав на довірених осіб – Сергія Чемеса та Павла Бялая. Вони неофіційно працювали в охоронній фірмі Крисіна «П’ятий регіон» і належали до його найближчого оточення.

З-за кордону Крисін нібито спілкувався із замовниками та віддавав накази Чемесу та Бялаю телефоном. Сам він це заперечував.

26 липня Дарницький райсуд Києва звільнив Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями у справі про викрадення та катування активістів Майдану.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram