Оприлюднена справжня причина загибелі 9 гірників на шахті в так званій “ЛНР”

Загибель дев'ятьох гірників на шахті "Червоний партизан" в "ЛНР" відбулася через порушення правил охорони праці, через економію електрики та зношеність обладнання

Про це повідомив  Depo.Донбас.

У шахті “Червоний партизан” на окупованій Луганщині не було передбачено навіть запасного виходу, тому усі гірники на момент аварії знаходилися на підприємстві та не могли евакуюватися.

Як повідомив правозахисник Павло Лисянський, який і сам колись був шахтарем, в шахтній клітці, що обірвалася, знаходилося 25 людей – це дуже багато. “Допускається не більше 12 осіб. За інформацією з профспілкових джерел ОРЛО на шахті економили електрику, щоб не спускати шахтну кліть двічі, і не витрачати електрику, для цього набивали шахтну кліть до відмови”, – зазначив Лисянський на своїй сторінці у соцмережі.

За його даними, станом на 2:00 7 вересня тіла всіх загиблих не підняли на поверхню. Також три людини отримали серйозні травми : “Основна причина того, що сталося – це зношеність транспортного каната, систематичні перевантаження під час перевезення людей у шахтному стовбурі,  несправність системи безпеки при аваріях у вертикальних стволах при транспортуванні людей і вантажів. Мав спрацювати так званий “парашут”, який би запобіг трагедії”, – додав він.

“Парашут” – це страховка передбачена на випадок обриву каната, дана система є основною в шахтах, де працюють вертикальні стволи.