Омікрон виявили у 57 країнах – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що станом на 7 грудня штамп коронавірусу Омікрон виявили вже у 57 країнах світу.

З них – у 18 країнах Євросоюзу. Про уе повідомляє kyiinfo з посиланням на бюлетені ВООЗ

У ВООЗ наголошують, що є потреба зібрати додаткові дані, щоб можна було говорити про ефективність вакцин проти Омікрону.

“Необхідно отримати більше даних для оцінки того, чи можуть мутації, що є у варіанту Омікрон, призводити до зниження імунного захисту, отриманого від вакцини, включно з бустерними дозами”, – зауважили експерти.

У ВООЗ звернули увагу на свідчення, згідно з якими “штам Омікрон має переваги у зростанні перед іншими циркулюючими варіантами”. Експерти наразі не знають, чи це призводить до збільшення заразності. Крім того, поки немає чіткої інформації щодо тяжкості перебігу хвороби при зараженні Омікроном. З даних про виявлення у 18 країнах Євросоюзу 212 випадків інфікування цим штамом, експерти зазначили, що хвороба протікає безсимптомно чи легко.

Загалом у період з 29 листопада по 5 грудня у світі виявили 4 105 073 випадки COVID-19, що є аналогічним кількості, про яку повідомлялося за попередній тиждень.

Найбільше нових випадків захворювання за минулий тиждень зареєстровано в США (752 394).

У світі станом на ранок 8 грудня підтверджено 267 400 826 випадків зараження коронавірусом. При цьому 5 286 789 померли, а 240 840 373 – одужали.

Підписуйтесь на нас у telegram!