Окупацію Польщі МЗС РФ назвало “освобождением”

Під формальним приводом захисту населення Західних України та Білорусії 17 вересня 1939 року Червона армія перетнула польський кордон та почала війну проти Польщі.

Сьогодні, 17 вересня, на офіційному твіттері Міністерства зовнішніх справ Росії з’явився допис, де окупацію Польщі назвали “освобождением”. Про це повідомляє Денис Казанський на своєму телеграм-каналі.

“Нічого особливого, просто офіційний твіттер МЗС РФ. Коментарі тут зайві”, – пише Казанський.

https://twitter.com/MID_RF/status/1438768364353114115

До запису додане відео, яке приурочене до річниці вторгнення радянської армії в Польщу 17 вересня 1939 року. Воно названо “освободительным походом”.

Пізніше, МЗС РФ опублікувало нове повідомлення на Facebook із покликанням на історико-документальний департамент відомства. У ньому говориться, що військова операція Червоної армії в Польщі “трактується неоднозначно” в науковому співтоваристві та ЗМІ, “особливо в зарубіжних”.

Підписання пакту Молотова-Ріббентропа, за словами відомства, було “продиктовано необхідністю забезпечення національної безпеки”. МЗС пише, що “варіантів було два: або німецькі війська виходять на колишній радянсько-польський кордон, або їх вдається зупинити на значній відстані від нього”.

“Результат польської кампанії у вересні 1939 року вирішило не втручання Червоної армії, а військова перевагу Німеччини, слабка підготовленість і тактичні прорахунки польських збройних сил”, – заявляє МЗС РФ.

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року із нападу нацистської Німеччини на Польщу. Через кілька днів війну Німеччині оголосили Великобританія і Франція. 17 вересня 1939 у війну проти Польщі вступив Радянський Союз під приводом захисту населення Західної України і Білорусі. В результаті територія Польщі була поділена між Німеччиною і СРСР.

За кілька тижнів до початку Другої світової війни Німеччина і СРСР уклали договір про ненапад. Секретний протокол до цього документа також передбачав розмежування “сфер впливу” у Східній Європі і Балтії. Влада СРСР понад пів століття заперечувала існування цього документа. Як Польща, так і країни Балтії раніше неодноразово відкидали таке трактування історії, яку наводить МЗС Росії і вказували на те, що СРСР зіграв роль агресора.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram