Окупаційна влада РФ в Донецькій області обмежує переміщення неповнолітніх на підконтрольну Україні територію

Терористи країни-окупанта обмежують права дітей на освіту, єдиною можливістю в’їзду і виїзду на підконтрольну Україні територію, є оформлення документів зразка РФ.

Прокурорами Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, повідомляє Офіс Генпрокурора.

Встановлено, що з боку окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області обмежується переміщення неповнолітніх на підконтрольну українському уряду територію. Фактично єдиною можливістю в’їзду і виїзду на підконтрольну територію дітей, які досягли 14-річного віку, але не встигли отримати паспорт громадянина України, є оформлення документів зразка РФ або так званих паспортів псевдореспубліки.

Таким чином, незаконні збройні формування країни-окупанта обмежують права дітей на освіту, оскільки наразі для випускників 9 та 11 класів з тимчасово окупованих територій розпочата вступна кампанія до вищих навчальних закладів України. Окрім того, такі дії порушують ст. 50 IV Женевської конвенції 1949 року про захисту цивільного населення під час війни.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Нагадаємо, що раніше дівчинка втікла з «ДНР» щоб жити в Україні. Для цього дитині довелося перетнути мінне поле.