Окупанти готують евакуацію населення в ОРДО — Генштаб

За інформацією, що надходить з ОРДЛО, у деяких населених пунктах на тимчасово окупованій території, зокрема в Донецьку, планується евакуація місцевого населення у зв’язку із можливим загостренням.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на офіційну заяву Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Валерія Залужного.

Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей та норм міжнародного гуманітарного права, не планують жодних наступальних операцій чи обстрілів мирних мешканців. Наші дії мають винятково оборонний характер”, – йдеться у повідомленні.

У Генштабі наголосили, що будь-які збитки, які будуть завдані людям та інфраструктурі в ОРДО – це провокація. Про їхню підготовку українська сторона проінформує міжнародні організації.

“Відповідальність за ситуацію на тимчасово окупованих територіях несе держава-окупант Російська Федерація. Будь-яка шкода, що може бути завдана людям чи об’єктам інфраструктури на тимчасово окупованих територіях, є провокацією”, – заявили у Генштабі.

У зв’язку із загостренням у Донецьку, Україна запросила позачергове засідання ТКГ.

“Українська делегація звернулася до представника ОБСЄ в ТКГ щодо невідкладного скликання позачергових консультацій робочої групи з питань безпеки, а також позачергового засідання ТКГ”, – йдеться в повідомленні.

У делегації пояснили, що скликання позачергового засідання та консультацій необхідні для запобігання провокаціям у Донецьку , оскільки вони можуть стати приводом для ескалації ситуації. Україна також запропонувала залучити представників країн нормандського формату до участі у моніторингу та контролю за дотриманням режиму припинення вогню.