Окупанти евакуювались до Білорусі, внаслідок радіоактивного опромінення

Російські солдати евакуювалася до медичного закладу в Білорусі після того, як вирили окопи в радіоактивному ґрунті в лісі поблизу Чорнобильської АЕС.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на The Defense Blog.

Як зазначає пресслужба “Енергоатому”, окупанти склали і підписали «Акт приёма и передачи охраны Чернобыльской атомной электростанции». В якому засвідчено, що «Претензий со стороны администрации охраняемого объекта в отношении войск национальной гвардии российской федерации не имеется».

“Підтвердилася інформація, що окупанти, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з республікою Білорусь. Наміри покинути ЧАЕС загарбники сьогодні зранку озвучували українському персоналу станції. Наразі на станції ще залишається невелика кількість рашистів”, – Енергоатом.

Також цю інформацію підтвердили аналітики білоруської розвідки з відкритим кодом.

Згідно з повідомленням, російські солдати страждають на «гостру променеву хворобу» через забруднений ґрунт.

«До республіканського науково-практичного центру радіаційної медицини та екології людини у Гомелі прибуло близько семи медичних автобусів ПАЗ. На кадрах видно, що всередині транспортних засобів перебувають люди. Варто відзначити, що до цього центру регулярно привозять російських військових», – повідомляє білоруський телеграм-канал «Білорусь Гаюн».

Військовослужбовці, які, копали окопи в забрудненому Рудому лісі, зараз перебувають на лікуванні в спеціальному медичному закладі в Гомелі, Білорусь.

Тим часом Reuters повідомило, що російські солдати, які захопили місце аварії на Чорнобильській АЕС, також проїхали свою бронетехніку без радіаційного захисту через «Рудий ліс», піднявши хмари радіоактивного пилу.

Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що вимірювання радіації були дещо підвищені, можливо, через рух резервуарів на радіаційному ґрунті.

Солдати або танки, які проїжджають через цей район, також можуть підняти його в атмосферу і спричинити його поширення.