​​Одноразові пакети в Україні заборонять за кілька днів

Платити за них потрібно буде як у супермаркетах, так і в інших точках роздрібної торгівлі.

В Україні з 10 грудня заборонять розповсюджувати безкоштовні одноразові пакети. Їхня ціна за новими правилами становитиме від 2 до 3 грн, це сприятиме переходу на безпечні для екології матеріали. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на OBOZREVATEL.

У статті 3 Закону визначено, що розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Тому вони з 10 грудня більше не зможуть бути безплатними.

Згідно з проєктом постанови Кабміну “Про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети”, з 10 грудня пластиковий пакет “у формі рукава з дном та відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів” має коштувати:

  • Без ручок та бічних складок: 2 грн.
  • Без ручок із бічними складками: 2,5 грн.
  • З ручками без бічних складок: 2,5 грн.
  • З ручками та бічними складками: 3 грн.

Це мінімально допустимі роздрібні ціни, але продавець може встановити їх на вищому рівні. Відповідно до задуму, запровадження плати за пластикові пакети має спонукати українців використовувати їх менше та шукати більш екологічні альтернативи.

При цьому біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети завширшки до 225 міліметрів для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів надаватимуться безкоштовно до 2023 року, адже поки що в масовому виробництві альтернативи для них немає.

Слідом за обмеженням використання пластикових пакетів вже найближчим часом можуть запровадити заборону на пластиковий одноразовий посуд. Його не можна буде не лише виробляти, а й ввозити на територію України.

Читайте нас у telegram