Одеські схеми народної депутатки від ОПЗЖ Тетяни Плачкової

Продовжуємо серію розслідувань корупційних центрів впливу на роботу Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Народна депутатка від партії Медведчука ОПЗЖ Тетяна Плачкова є однією з фігурантів корупційних скандалів в Одесі та області, про що неодноразово писали ЗМІ.
Нині правоохоронні органи провели кілька обшуків у одеських чиновників, пов’язаних з роботою ДАБІ, які фігурували в ЗМІ, як поплічники Плачкової. Зокрема, відбувся обшук в помешканні теперішнього начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради. 

СХЕМИ ПЛАЧКОВОЇ

Становлення Плачкової, як чи не головної смотрящої за ДАБІ Одеси, сталося за покровительства Олександра Рибака, сина засновника Партії регіонів Володимира Рибака. Олександр займав  з 2010 до 2014 року посаду заступника, а згодом голови ДАБІ.

Як повідомляють джерела Центру медіарозслідувань Булава, саме Олександр Рибак сприяв становленню Тетяни Плачкової, як основного центру збору корупційних потоків на місцевому рівні, яка на той час працювала в одеському ДАБІ. Для контролю і перенаправлення зібраних коштів до столиці Олександр Рибак залучив братів Горових. На цьому поприщі між Олексієм Горовим та Тетяною Плачковою виникли більш тісні зв’язки, які згодом переросли в сімейні.

Олексій Горовий є цивільним чоловіком Плачкової від якого вона виховує двох дітей. Інформацію про спільних з Горовим дітей вона вказує й у своїх деклараціях, але при цьому, чомусь, забуває вписати туди цивільного чоловіка. 

З квітня 2013 року змінилися правила реєстрації документів на будівництво. Замість автоматичної системи все було переведено в ручний режим. Не випадково саме у квітні 2013 році Тетяна Плачкова засновує ТОВ Юридично-консультаційний центр “Правопроєкт”, що підтверджується даними аналітичного ресурсу youcontrol.

ТОВ ЮКЦ “Правопроект” готував технічні паспорти на будівельні об’єкти й “фішка” схеми Рибака-Горового, як пишуть ЗМІ, полягала в тому, що до реєстрації в Одеському ДАБІ допускалися лише ті декларації на об’єкти, які мали паспорти від структури Плачкової. Гроші з ТОВ ЮКЦ “Правпроекту” передавались голові Одеської ДАБІ Шумському, а той мав направляти їх до столиці під контролем Олексія Горового. 

Брати Горові зуміли зберегти свій вплив на ДАБІ, попри всі “реформи” останнього часу.  А утримати свій статус їм допоміг Вадим Столар, який з 2014 року наростив свій вплив на столицю, отримавши негласний статус “смотрящого за Києвом”.

В свою чергу, позиція Плачкової в Одесі та області і вплив братів Горових стали запорукою потрапляння Тетяни до прохідної частини списку ОПЗЖ в парламент за квотою Вадима Столара.

Симбіоз між Плачковою-Горовими та Столаром вигідний кожному з них. Завдяки Вадиму Столару, який викупив квоти Вадима Рабіновича по одеському регіону, до місцевих рад всіх рівнів вдалося провести низку людей Тетяни Плачкової. А сам Столар отримав значну підтримку для просування своїх бізнес-інтересів в регіоні.

Мабуть, чи не основним лобістом інтересів Плачкової в Одесі є нинішній начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Олександр Авдєєв.

РОЛЬ І МІСЦЕ ОЛЕКСАНДРА АВДЄЄВА

Співпраця між Плачковою та Авдєєвим стала очевидною ще з 2013 року. Тоді Авдєєв працював головним спеціалістом відділу правового забезпечення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, а Плачкова керувала юридичною фірмою, яка оформлювала для ДАБІ технічну документацію на будівельні об’єкти.

ФОТО: Олександр Авдєєв

Як пише депутат одеської міськради Ольга Квасницька, дует Плачкова-Авдєєв успішно працював за наступною схемою: через фірми, пов’язані з Плачковою, такі як ВАТ “Юридична компанія “Кі энд кейс”, ВАТ ”Одеське БТІ”, ВАТ “Студія архитектури та дизайну “Апельсин”, максимально спрощувались процедура отримання дозволу на будівництво та готувалися експертиза готових об’єктів. Експертиза об’єктів від Плачкової проходила “гладко” і технічних порушень на зданих об’єктах не виявляла, а Авдєєв приймав такий об’єкт в експлуатацію, незалежно від того чи мав він порушення інженерних та технічних норм, чи ні. 

Тетяна Плачкова, як заявляє джерело Центру медіарозслідувань Булава, є основним чинником кар’єрного росту Олександра Авдєєва. Він у 2016 році стає заступником начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради. У 2017-2020 – в.о. начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради. А з липня 2020 року – по теперішній час Авдєєв начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради. Нині обраний депутатом міської ради за партійними списками “ОПЗЖ”. 

Саме Тетяна Плачкова сприяла внесенню Авдєєва до партійного списку проросійської партії за квотою Вадима Столара.

Про те, що Авдєєв мав потужну підтримку свідчить і те, що йому вдалося вийти “сухим із води” після пожежі у дитячому таборі “Вікторія”. Пожежа забрала життя трьох дітей і, не дивлячись на вимогу тодішнього віце-прем’єра Геннадія Зубка відсторонити Авдєєва на час слідства, начальник одеського ДАБІ продовжував працювати на своїй посаді.

Втім, жевріє невелика надія, що правоохоронні органи, нарешті, візьмуться розплутувати корупційні схеми за участі Авдєєва та Плачкової. Поки що Тетяна почуває себе затишно під прикриттям депутатського імунітету, але Авдєєв цього захисту немає. 25 лютого детективи НАБУ провели обшук в будинках та кабінетах віце-мерів Одеси: Павла Вугельмана та Світлани Бедреги. Під обшуки також потрапив і Олександр Авдєєв.

Згодом Авдєєв повідомив, що обшуки проводилися щодо придбання його рідною сестрою апартаментів у 2014 році. Та запевняє, що він до цієї покупки немає жодного стосунку, – “по поводу приобретения апартаментов моей сестрой еще в 2014 году, когда даже не работал в ГАСКе”. При цьому, Авдєєвчомусь навіть забув ту біографію, яку офіційно подав до Одеської міськради і в якій чітко зазначається, що в ДАБІ Одеси він працював з 2013 року

Тетяна Плачкова керувала виборчим штабом ОПЗЖ на місцевих виборах в Одесі та області. За інформацією ЗМІ, вона навіть розглядалася кандидаткою  в мери Одеси від ОПЗЖ. Плачкова і на сьогоднішній день дуже активно бере участь у політичному житті не лише самої Одеси, але і області. Зокрема, Тетяна заявляла, що їй зламали руку під час штурханини, коли не вдалося пропихнути кандидата ОПЗЖ Вадима Шкаровського на посаду голови облради.

РОДИЧІ ТА ЛЮДИ ТЕТЯНИ

Позиція Тетяни Плачкової і Вадима Столара у фракції Медведчука дозволила при формуванні виборчих списків провести значну кількість власних людей в місцеві органи влади. Тим паче, що рідного батька Плачкова Михайла Харлампійовича вона змогла ввести до складу Одеської міської територіальної виборчої комісії.

ФОТО: Харлампій Плачков

Зокрема, до обласної ради від фракції ОПЗЖ пройшла Плачкова Олена Іванівна – жінка рідного брата Тетяни Харлампія Плачкова, який в свою чергу є депутатом новоствореної Одеської районної ради теж від ОПЗЖ. Не відомо, за який кошт подружжя новообраних депутатів вело передвиборчу кампанію, адже ще у 2015 році сім’я Харлампія Плачкова отримала 3650 гривень субсидії від держави.  

Однак, серед людей Плачкової в органах місцевої влади не лише її родичі.

В обласній раді ще один депутата від ОПЗЖ тісно пов’язаний з Тетяною Плачковою. Йдеться про Семена Коржа, який окрім того, що є помічником народної депутатки Плачкової, , але ще і заснував в Одесі разом з нею громадську організацію “Без паніки”. Відомості про цю громадську організацію Тетяна Плачкова не вносить до електронної декларації.

ФОТО: Семен Корж

Семен Корж також тривалий час працював в структурах ДАБІ, зокрема він займав посаду головного інспектора будівельного відділу ДАБІ в Чернігові. Дивним чином 2017-го року Семен Корж став власником 12 ділянок землі, кожна у 2 гектари розміром. Загалом 24 гектари орної землі неподалік від Чернігова на землях Михайло-Коцюбинської селищної ради.

А 2016 році він став власником десяти соток на самому березі Десни поблизу села Шестовиця. Перед звільненням з ДАБІ Корж задекларував 100 тисяч доларів і 150 тисяч гривень готівкою. А дружина готівкою має 10 тисяч доларів та 70 тисяч гривень.

Дружина Семена Аліна Корж також обрана депутаткою від ОПЗЖ до селищної ради Авангардівки Одеського району. 

Ще однією, пов’язаною з Плачковою депутаткою Одеської міськради, є Олена Вододюк, яка була комерційним директором ТОВ ТРК “Клуб ТВ”, на базі якого Вадим Стола запустив телеканал “Одеса.live”.

Прямим підтвердженням того, що Тетяна Плачкова замішана в корупційних схемах ДАБІ в Одесі є її зв’язок з робітниками міського ДАБІ. Зокрема, тривалий час керівницею ТОВ “Одеське бюро технічної інвентаризації”, який пов’язаний з Тетяною Плачковою через брата (отримував зарплату) та його дружину, була Уляна Якименко. Нині ж структурою керує її чоловік Якименко Руслан. До того він працював в одеському ДАБІ, але паралельно отримував зарплату  і в цій ТОВ, що підтверджується його декларацією

Також керівником ТОВ “Одеське бюро технічної інвентаризації” до 2017 року була Бєлкіна Наталя. Яка має давню історію співпраці з Тетяною Плачковою. Зокрема, Бєлкіна була керівником скандально відомого ТОВ “юридично-консультативного центру “Правпроект”, через яке, як повідомляли ЗМІ, проходили корупційні платежі для ДАБІ. Бєлкіна також пов’язана ще з однією структурою Тетяни Плачкової, яка задіяна в схемах  – ТОВ “Студія архітектури та дизайну “Апельсин”.

Матеріал надано Центром медіарозслідувань “Булава” та створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.