Очільник ГО РПЦвУ «Миряни» Василь Макаровський потрапив до бази Центру «Миротворець»

Його звинувачують в «участі в актах гуманітарної агресії проти України, в антиукраїнських пропагандистських заходах, спрямованих на дестабілізацію суспільно-політичного життя, розпалюванні міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі».

Окрім того вірянина РПЦвУ назвали противником незалежності українського православ’я від підконтрольної Росії (країна-агресор) РПЦ.

15 червня віряни РПЦвУ і члени ГО «Миряни» прийшли до Офісу президента жалітись на законопроєкти про унормування назви РПЦ в Україні. Захід освітлювало проросійське видання «Страна.уа», що неодноразово попадало в скандали, а також агенти російської розвідки.

Як писав релігійний експерт Олександр Єфременко, політичний мітинг організували не «Миряни», а служителі РПЦвУ: єпископи і священники РПЦвУ. За громадською організацією вони сховались задля уникнення відповідальності.

«У РПЦвУ незадоволені законопроєктами, які мають на меті змусити їх привести свою назву відповідно до суті Релігійної Організації і не ховатись за назвою «Української церкви» одночасно перебуваючи під керівництвом Кремля. Таке унормування назви покаже простим людям, що це ніяка не Українська церква, а філія Російської Церкви Московського патріархату. Саме тому «Миряне» РПЦвУ вирішили атакувати Верховну раду», – писав засновник Духовного Фронту України Олександр Єфременко.

Воєнно-політичний експерт Олександр Коваленко розповів, що «Миряни» РПЦвУ будуть дестабілізувати Україну по «Чорногорському сценарію».

Віряни ПЦУ зауважили, що Ті, хто спиняли ЗСУ на сході України, тепер хочуть спинити і українську владу. Також речник ПЦУ архієпископ Євстратій назвав «Миряне» кремлівським проєктом, який і Російська православна армія.

Джерело: Духовний фронт