«Образ українки в «Емілі в Парижі» є неприйнятним»: міністр культури Ткаченко направить лист до «Netflix»

Міністр культури України Олександр Ткаченко відреагував на скандальну ситуацію із постаттю українки в серіалі «Емілі в Парижі від «Netflix». Фільммейкери зобразили дівчину некультурною злодійкою, яка краде речі з магазину. Міністр зазначив, що до цього переглядав перший сезон цього серіалу, який йому сподобався. Зараз же склалась неприйнятна ситуація, яка ображає тисячі українок. Ткаченко пише, що розчарований таким неочікуваним зображенням української дівчини.

Міністр культури України Олександр Ткаченко відреагував на скандальну ситуацію із постаттю українки в серіалі «Емілі в Парижі від «Netflix». Фільммейкери зобразили дівчину некультурною злодійкою, яка краде речі з магазину.

Свою думку міністр написав в особистому Telegram. Він додав, що направить офіційний лист до «Netflix».

Міністр зазначив, що до цього переглядав перший сезон цього серіалу, який йому сподобався. Зараз же склалась неприйнятна ситуація, яка ображає тисячі українок. Ткаченко пише, що розчарований таким неочікуваним зображенням української дівчини.

«Зараз маю кілька зауважень. Netflix добре знайомий з Україною, достатньо сказати, що більшість вулиць Парижа в фільмі «Останній найманець» знімалися в Києві. На додачу, з популяризацією нашої культури, європейці та американці мали чути про наших митців і не тільки. Хоча б і про диригентку Оксану Линів, тенісистку Еліну Світоліну, співачку Джамалу, дизайнерку Віту Кін. Але цього напевно замало. І доведеться продовжувати боротися зі стереотипами. Бо якщо в 90-х та 2000-х українських хлопців зображали переважно як гангстерів, з часом це змінилося», — написав міністр.

Він додав, що цей образливий образ може вплинути на сприйняття українців в інших країнах, адже серіал дивляться в усьому світі.

«В «Емілі в Парижі» маємо карикатурний образ українки, який є неприйнятним. А з іншого боку – ще й образливим. Такими бачитимуть українців за кордоном? Які крадуть, хочуть отримувати все безкоштовно, боятися депортації? Так не має бути», — додав він.

Нагадаємо, в четвертій серії другого сезону серіалу «Емілі в Парижі», який розповідає про пригоди молодої американки у французькій столиці, карикатурно зображена українська дівчина, на ім’я Петра. Фільммейкери зобразили дівчину погано вдягненою злодійкою, яка краде речі з магазину і боїться, що буде депортована.

Цей епізод викликав бурхливу реакцію в соцмережах. Зокрема, щодо ситуації висловились письменники, діячі культури та лідери думок.

«Це такий дешевий трюк, абсолютний скандал і ганьба. І я не можу повірити, що це все ще відбувається у 2021 році, коли є так багато талановитих українців, які впливають на світовий ринок технологій, моди, мистецтва, науки, спорту тощо», — пише бренд-менторка та інфлюенсерка Євгенія Гаврилко.