Обходили COVID-обмеження: СБУ викрила схему незаконного працевлаштування українців

Така протиправна діяльність приносила злочинній групі до пів мільйона гривень чистого доходу на місяць.

Служба безпеки України викрила на Буковині злочинну групу, яка виготовляла і збувала підроблені документи, необхідні для безперешкодного перетину кордону в умовах COVID-19. Про це повідомляє СБУ.

Організували групу троє чернівчан навесні цього року. Для потреб свого «бізнесу» орендували офіс. «Клієнтів» шукали через перевізників.

Ділки підробляли довідки щодо відсутності коронавірусної інфекції SARS-CoV-2; свідоцтва про вакцинацію міжнародного зразка і навіть договори з іноземними роботодавцями (за умов жорсткого локдауну деякі країни «закрилися» для туристів, але залишалися доступними для іноземців, які в них працюють).

Для іноземних громадян зловмисники також мали набір “послуг”: виготовляли результати ПЛР-тестів, начебто зроблених за кордоном, страхові поліси. Все робилося у стислі терміни і без відвідин медичних закладів.

За даними слідства, вартість «послуг» становила від 200 грн за підроблену довідку про результати ПЛР-тесту до 3 тис. грн за повний пакет документів, необхідних для виїзду українського громадянина за кордон. «Пакет» для іноземця зловмисники оцінили у тисячу гривень.

У ході обшуків, проведених в офісному приміщенні та за адресами реєстрації, постійного місця мешкання і тимчасового перебування учасників схеми, правоохоронці вилучили:.

  • спеціальне обладнання для виготовлення й підробки документів та комп’ютери з доказами протиправної діяльності;
  • підроблені штампи і печатки українських та іноземних компаній та комунальних закладів охорони здоров’я Чернівецької та інших областей;
  • готові бланки та обладнання для нанесення голограм.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії. Наразі вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру.

Підписуйтесь на наш канал telegram