НСЗУ оприлюднила перелік безкоштовних досліджень з онкології

Також в НСЗУ опублікували інформацію про те, що треба знати пацієнтам з онкологією, та про безоплатне лікування раку за Програмою медгарантій.

Підписуйтесь на нас у telegram

Національна служба здоров’я України у Всесвітній день боротьби проти раку оприлюднила список безоплатних досліджень з онкології, які входять до Програми медичних гарантій.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на телеграм-канал служби.

“Щороку в країні від онкозахворювань помирає близько 65 тисяч людей, ще 140 тисяч дізнаються про свій діагноз. Проблема онкології в тому, що зазвичай вона дає про себе знати вже на пізніх стадіях, коли лікування є менш ефективним”, – ідеться в повідомленні.

У НСЗУ нагадали, що є дослідження, які допомагають виявити рак на ранніх стадіях. До Програми медичних гарантій входять шість безоплатних інструментальних досліджень для груп ризику, серед яких: мамографія, колоноскопія, гістероскопія, гастроскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

“Ці медичні послуги безоплатні за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря. Саме лікар визначає необхідність проведення обстеження”, – ідеться в повідомленні.

Нагадуємо, Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого. Він проголошений Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями.