Новий міномет на озброєння українського війська

Збройні сили України забезпечили артилерійським озброєнням.

Підписуйтесь на нас у telegram

Відповідно до наказу Міністерства оборони України від 25.01.2022 року № 26 міномет калібру 120 міліметрів МП-120 прийнятий на озброєння українського війська. Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Армія.Inform.

Таке рішення було ухвалено, «враховуючи позитивні результати державних випробувань та з метою забезпечення Збройних Сил України артилерійським озброєнням», – йдеться у заяві.

Володмир Ковтун, який працює інженером-випробувачем ТОВ «Українська бронетехніка» (розробник та виробник цього зразка мінометної артилерії) каже, що новий міномет удосконаленої форми. Він має три сошники та V-подібні вставки. Ці елементи підгортають під себе ґрунт, не даючи опорній плиті глибоко загрузати під час ведення інтенсивної стрільби з міномета.

Конструкція плити дозволяє здійснювати стрільбу з міномета в горизонтальному положенні на дальні відстані, і це дає можливість вести вогонь без попереднього обладнання позиції під плиту.

“До речі, балістичні характеристики ствола залишилися ті самі, зокрема, максимальна дальність стрільби становить 7100 метрів. Але при цьому збільшилася живучість ствола за рахунок нової технології його виготовлення: він проковується зсередини і ущільнюється”, – пише Армія.Inform.