НОВИЙ МІНІСТР ОСВІТИ БРАВ НАГОРОДУ З РУК ТАБАЧНИКА

То що відомо про новопризначеного міністра освіти Сергія Шкарлета?

17 грудня 2020 року Рада призначила міністром освіти Сергія Шкарлета, тож КИЙ-Інфо нагадує про нового очільника міністерства.

З травня 2010 року обіймав посаду ректора Чернігівського державного технологічного університету. Щодо політичних вподобань, то Сергій Миколайович відомий своєю прихильністю  до «Партії Регіонів» та Януковича. У 2010 році Шкарлет балотувався в Чернігівському облраду від «регіоналів», а  в одному з інтерв’ю він відкрито заявляв, що підтримує екс-президента Віктора Януковича.

Під час Революції гідності, як ректор Чернігівського державного технологічного університету, погрожував студентам, які виходили на протести.

У 2013 році тодішній міністр освіти Дмитро Табачник нагородив Шкарлета нагрудним знаком та посвідченням заслуженого діяча науки і техніки України. Того ж таки грудня 2013 року, коли уже тривала Революція Гідності, ректор ще був у Партії регіонів. У 2015 році Сергій Шкарлет балотувався до Чернігівської обласної ради 7-го скликання від Блоку Петра Порошенко (БПП). Але програв.

25 червня 2020 року Уряд призначив Шкарлета в.о. міністра освіти. 

Ознаменувався Шкарлет і плагіат-скандалом:  Антиплагіатна ініціатива «Дисергейт» заявила про факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку ректора. Василем Садовим і Юрієм Бойком було проаналізовано кілька робіт Шкарлета.

Зокрема, монографію Шкарлета та інших авторів «Фінансові інструменти державної політики економічного розвитку в Україні» (С. М. Шкарлет, В. Г. Маргасова, О. М. Коркоц, Ю. В. Ружицький), обсягом у 202 сторінки. У ній були значні шматки тексту зі статті авторства Тетяни Бугай. Хоча Шкарлет звинувачення у плагіаті відкидає. 

Проти призначення Шкарлета міністром освіти виступили освітяни та науковці. Майже 300 представників науки звернулися до Президента, прем’єра-міністра та Голови Верховної Ради з проханням переглянути запропоновану Урядом кандидатуру Шкарлета на посаду голови Міністерства освіти. 

У своїх листах, науковці зазначили, що в.о. міністра освіти Шкарлет провалив підготовку до початку нового навчального року 2020-2021, педагоги не отримали допомоги для закупівлі необхідних засобів індивідуального захисту, а сфера освіти постраждала найбільше під час підготовки Державного бюджету 2021 після першого читання, адже бюджет освіти скоротили на 4 млрд. грн.. 

Фото: mind.ua