Новий міністр енергетики – Герман Галущенко

Кандидатуру Галущенка підтримали 305 нардепів.

Відразу після голосування новопризначений міністр склав присягу члена Кабінету міністрів України.

47-річний львів’янин Герман Галущенко за освітою юрист, випускник Львівського університету. Навчався також в Українській академії зовнішньої торгівлі. Він є кандидатом юридичних наук та має звання “Заслужений юрист України”.

З енергетикою його пов’язує два моменти біографії. Посада директора з правового забезпечення НАЕК “Енергоатом” у 2013-2014 роках, а також робота віцепрезидентом “Енергоатому” від травня 2020 року і донині.

А розпочав свою кар’єру він у львівській прокуратурі. Згодом працював у МЗС, був представником України у комітеті Ради Європи по боротьбі з корупцією та працював на різних посадах в Адміністрації президента – і за часів президенства Леоніда Кучми, і Віктора Ющенка. Від 2011 був у Мін’юсті, після чого вперше і потрапив до “Енергоатому”.

З 2012 року викладає міжнародне приватне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На чолі міністерства енергетики опинилась людина, яка прийшла на цю посаду з компанії, що є однією із сторін у досить тривалому та серйозному конфлікті на українському енергетичному ринку.

“Енергоатом” є виробником найдешевшої електроенергії, забезпечує до половини потреб країни у струмі.

Про неприпустимість призначення у Раді заявив і колишній депутат від “Слуги народу” Гео Лерос.

“Ця людина повинна сидіти у в’язниці за державну зраду через низку кримінальних справ НАБУ щодо продажу електроенергії за заниженими цінами”, – заявив Гео Лерос.

Раніше депутат Лерос, який відомий гучними звинуваченнями у бік влади та керівника ОП Андрія Єрмака, також заявляв про зв’язки Галущенка з впливовим в енергетичній сфері депутатом Андрієм Деркачем.

Пану Галущенку закидають, що він працював в “Енергоатомі” під керівництвом Деркача.